הסדרה: 4400 / The 4400 לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
5/5

תקציר ותיאור הסדרה

ה- 4400 הוא סדרת טלוויזיה מדעית בדיונית מעוררת מחשבה ששודרה משנת 2004 עד 2007. נקבע בסיאטל של ימינו, המופע מסתובב סביב החזרתם הפתאומית והבלתי מוסברת של 4400 אנשים שנעלמו במהלך כמה עשורים. אנשים אלה, החל מתינוקות לקשישים, מופיעים שוב במיקום המדויק שנראו לאחרונה, לא מודעים לחלוטין לחלוף הזמן.

כאשר הממשלה נאבקת להבין את האירוע המסתורי הזה, נוצרת סוכנות מיוחדת בשם פיקוד הערכת האיומים הלאומי (NTAC) כדי לחקור את 4400 ואת יכולותיהם החדשות. לכל חוזר יש כוחות או תכונות ייחודיות, הנעים בין טלקינזיס וקדם -תחום לריפוי ושליטה נפשית. יכולות אלה, המכונה "טחנות", הופכות למוקד מרכזי של הסדרה כאשר הממשלה מנסה לשלוט ולרתום אותן למטרותיהן.

ה- 4400 עוקב אחר קבוצה מגוונת של חוזרים, שלכל אחד מהם מאבקים ומוטיבציות אישיות משלהם. טום בולדווין, סוכן NTAC, הופך לאחד הגיבורים העיקריים כשהוא חוקר את האמת מאחורי 4400 ואת הקשר שלהם לשביט מסתורי שהופיע בזמן היעלמותם. לצדו דיאנה סקוריס, סוכן NTAC נוסף, שהופך לשותפו המהימן לפתח את הסודות סביב החוזרים.

לאורך הסדרה 4400 מתמודדים עם אתגרים וסכסוכים רבים. חלקם מאמצים את יכולותיהם החדשות ומשתמשים בהן לתמיד, בעוד שאחרים נכנעים לדחפים כהים יותר. ניסיונות הממשלה לשלוט על המצב גורמים לעיתים קרובות להתנגשות עם החוזרים ובעלי בריתם, וכתוצאה מכך נרטיב מורכב וניואנס מוסרי.

ה- 4400 מתעמק גם בחייהם האישיים של הדמויות, ובוחן את ההשפעה של היעלמותן וחוזרים על מערכות היחסים והזהות שלהם. רבים מהחזרים מוצאים עצמם מנוכרים מיקיריהם, בעוד שאחרים נאבקים עם הזיכרונות והחוויות שהם השיגו במהלך היעדרותם.

ככל שהסדרה מתקדמת, מתברר כי חזרתם של 4400 היא חלק מתכנית גדולה יותר ומחוברת זה לזה. ארגונים ואנשים פרטיים מסתוריים מופיעים, לכל אחד מהם סדר היום שלהם ועניין אצל החוזרים. על 4400 לנווט ברבים מורכבים אלה של קונספירציה ומניפולציה תוך ניסיון לחשוף את האמת שמאחורי קיומם שלהם.

עם תערובת המדע הבדיוני, המסתורין והסיפורים המונעים על ידי אופי, הקהל השבוי 4400 במהלך ריצתו. הסדרה בוחנת נושאים של זהות, כוח והתוצאות של משחק אלוהים, והכל בהקשר של עולם לנצח השתנה על ידי חזרתם של 4400. ככל שהדמויות מתמודדות עם יכולותיהן יוצאת הדופן והבחירות שהם חייבים לעשות, צופים נלקחים במסע מרגש ומהדהד רגשית דרך הלא נודע.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

4400 / The 4400 לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.3

  שנת פרסום: 2004–2007

  זמן ממוצע לפרק: 43 דקות