הסדרה: סקנדינביה הפראית / Wild Nordic לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.3/5

תקציר ותיאור הסדרה

נורדי פראי היא סדרת טלוויזיה שובה לב ומטבילה שלוקחת את הצופים למסע מרגש בנופים הבלתי מאולפים וחיות הבר המגוונות של האזור הנורדי. סדרה זו, שהוקמה על רקע היופי הטבעי המהמם של סקנדינביה, מציעה מבט ייחודי ואינטימי לחייהם של בעלי החיים והאנשים שקוראים לאזור זה הביתה.

הסדרה בוחנת את המערכות האקולוגיות העצומות והמגוונות שנמצאו במדינות הנורדיות, כולל שוודיה, נורבגיה, פינלנד, דנמרק ואיסלנד. מהפיורדים הקפואים וההרים המכוסים שלג ועד היערות הצפופים והטונדרה המרחיבה, כל פרק מציג את הנופים עוצרי הנשימה המרכיבים את החלק יוצא הדופן הזה של העולם.

נורדי פראי מתעמק עמוק בחייהם של חיות הבר של האזור, ומדגיש את העיבודים וההתנהגויות המדהימים שלהם אל מול האקלים הנורדי הקשה והמשתנה. הצופים מתוודעים למגוון רחב של יצורים מרתקים, מטורפים מלכותיים כמו השועל הארקטי והדוב החום ועד ציידים חמקמקים וזריזים כמו הלינקס והוולברין. הסדרה שופכת אור גם על ההגירה המדהימה שנעשו על ידי ציפורים כמו הנשר הלבן-זנב ואווז הברנקל, כמו גם רשת החיים המורכבת הקיימת מתחת למים הקפואים של אגמי האזור והים של האזור.

בנוסף לחיות הבר המעוררות השראה, נורדי פראי מתמקד גם באנשים שלמדו להתקיים יחד עם הטבע בסביבה המחוספסת והבלתי סלחנית הזו. באמצעות ראיונות וסיפורים אישיים, הסדרה מציגה את התרבויות והמסורות הייחודיות של האנשים הנורדיים, כמו גם את הקשר העמוק שלהם לארץ ולחיות הבר הסובבות אותם. מרופי איילים בלפלנד ועד דייגים בכפרי החוף המרוחקים, כל פרק מספק הצצה לחייהם של אלה שלמדו לשגשג בהרמוניה עם הטבע.

עם סינמטוגרפיה מדהימה ונרטיב משכנע, נורדי פראי לוקח את הצופים למסע חזותי ורגשי שמדגיש את השבריריות והחוסן של השממה הנורדית. מהחרקים הקטנים ביותר ועד הפסגות המתנשאות, כל פרק מציג סיפור חדש ושובה לב המציג את היופי והמורכבות של הפינה הייחודית הזו של העולם.

נורדי פראי הוא חגיגה של פלאי הטבע שנמצאו באזור הנורדי ומשמשת תזכורת לחשיבות של שמירה והגנה על מערכות אקולוגיות שביעות אלה לדורות הבאים. באמצעות הוויזואליות המהממות שלה וסיפורי הסיפורים השובה לב, סדרה זו שמה לה למטרה לעורר תחושת פליאה והערכה לחיות הבר והנופים יוצאי הדופן שהופכים את האזור הנורדי באמת פרוע.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

סקנדינביה הפראית / Wild Nordic לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.5

  שנת פרסום: 2019