הסדרה: נסיקה / Ascension לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

עלייה היא סדרת מיני טלוויזיה מרתקת ומעוררת מחשבה ששודרה לראשונה בשנת 2014. נקבע במציאות חלופית, המופע לוקח את הצופים למסע שובה לב על סיפון ספינת חלל בשם Ascension. עם תערובת מושלמת של מסתורין, דרמה ומדע בדיוני, הסדרה בוחנת את המורכבות של הטבע האנושי, המבנה החברתי ואת השלכות הבידוד.

הסיפור מתחיל בשנת 1963, אז ממשלת ארצות הברית משגרת בסתר את ההתעלות, ספינת דור, לחלל. המטרה היא לשלוח מאות גברים, נשים וילדים במסע בן מאה שנה לכוכב לכת חדש, פרוקסימה, על מנת להבטיח את הישרדות המין האנושי. הספינה מצוידת בכל המשאבים והמתקנים הנדרשים כדי לקיים חיים במשך כל המשימה.

עם זאת, כאשר הספינה מגיעה לנקודת אמצע הדרך של מסעו, מתרחש רצח מזעזע. אירוע זה לא רק מטלטל את הצוות, אלא גם מעלה שאלות על אופיו האמיתי של המשימה והכוחות המרושעים במשחק. עם מתחים עולים וסודות מתפרקים, תושבי ההתעלות מוצאים עצמם מסתבכים ברשת של שקרים והונאה.

הסדרה מתעמקת עמוק בחייהם של אנשי הצוות, ובוחנת את המאבקים האישיים, הרצונות והיחסים שלהם. כל דמות מביאה נקודת מבט ייחודית לסיפור, ומציגה את המורכבות של ההתנהגות האנושית ואת השפעת הבידוד על הנפש האנושית. ככל שהאמת מתגלה לאט לאט, נוצרים בריתות ונבדקות נאמנויות ויוצרות אווירה שובה לב ומותחת לאורך כל הסדרה.

עלייה מעלה גם שאלות מעוררות מחשבה לגבי אופי החברה ועל השלכות החיים בסביבה סגורה. אנשי הצוות מחולקים למעמדות חברתיים שונים, כאשר אלה הנמצאים בשלטון נהנים מפריבילגיות ושליטה על השאר. חלוקת מעמד זה מובילה לסכסוכים ומאבקי כוח, ומדגישים את הפגמים ואי השוויון הקיימים בתוך חברות אנושיות.

עיצוב הייצור של הסדרה מדהים חזותי, תוך תשומת לב מדוקדקת לפרטים בשחזור האסתטיקה של שנות השישים. התפאורה הרטרו-עוצמתית של ההתעלות מוסיפה שכבה נוספת של תככים, מכיוון שהיא מציבה את המכירה את הלא נודע, ויוצרת אווירה שהיא נוסטלגית וגם עולמית אחרת.

עם קו העלילה המשכנע שלה, דמויות מפותחות ונושאים מעוררי מחשבה, Ascension היא סדרה חובה לצפייה עבור מעריצי המדע הבדיוני, המסתורין והדרמה. המופע שומר על הצופים על קצה מושבם, ומטיל ספק כל הזמן באופי האמיתי של המשימה ואת המוטיבציות של הדמויות. ככל שהסדרה מתרחשת, היא מאתגרת את תפיסות המוסר שלנו, טבע האדם וההשלכות של מעשינו.

עלייה היא סדרה שובה לב ומטבעת הבוחנת את עומק ההתנהגות האנושית, את המורכבות של מבנים חברתיים ואת השלכות הבידוד. זהו מסע מעורר מחשבה שישאיר את הצופים מטיל ספק באמונותיהם ובערכיהם שלהם הרבה אחרי הפרק האחרון.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

נסיקה / Ascension לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.1

  שנת פרסום: 2014

עוד סדרות שיכולות לעניין אותך...