הסדרה: מרתה ופרנקלין / Atlantic Crossing לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.3/5

תקציר ותיאור הסדרה

Crossing Atlantic היא סדרת דרמה היסטורית שובה לב שנקבעה במהלך מלחמת העולם השנייה. הסדרה מתרחשת בראשית שנות הארבעים של המאה העשרים ועוקבת אחר הסיפור האמיתי המדהים של נסיכת הכתר מרתה מנורווגיה כשהיא מנווטת את מימי המלחמה והדיפלומטיה הבוגדנית.

מרתה, אותה מגלמת צוות אנסמבל מוכשר, כולל סופיה הלין, קייל מקלאצ'לן וטוביאס סנטלמן, נשואה לנסיך הכתר אולב ומנהלת חיים אידיליים לכאורה בנורבגיה. עם זאת, קיומם השלווה מתנפץ כאשר הנאצים פולשים לארצם, ואילצו את משפחת המלוכה לברוח.

במטרה נואשת להגן על ילדיה ועל ארצה, מרתה מבקשת מקלט בארצות הברית. היא מגיעה לוושינגטון, D.C., שם היא מתקבלת בחום על ידי הנשיא פרנקלין ד רוזוולט ואשתו אלינור. ככל שהסדרה מתקדמת, מרתה מהווה קשר עמוק עם הנשיא, והקשר שלהם הופך למוקד מרכזי של הסיפור.

ככל שהמלחמה נמשכת, מרתה הופכת לסמל של תקווה והתנגדות לעם הנורווגי. היא משתמשת בעמדתה ובהשפעה שלה כדי לתמיכה במולדתה ולקבל את עזרת ארצות הברית במאבק נגד הנאצים. באמצעות נחישותה ואומץ לבתה, מרתה הופכת לשחקנית מפתח במאמצי כוחות בעלות הברית לשחרר את נורבגיה.

מעבר אטלנטיק לא רק בוחן את ההיבטים הפוליטיים והצבאיים של מלחמת העולם השנייה אלא גם מתעמק בחייהם האישיים של דמויותיה. מערכת היחסים של מרתה עם בעלה, אולב, נבדקת כשהם מופרדים על ידי המלחמה. הסדרה מתעמקת גם בדינמיקה המורכבת בין מרתה לרוזוולט, ומציגה את ידידותם העמוקה ואת האגרה הרגשית שהיא מקבלת על שניהם.

הסדרה מצולמת להפליא ותופסת במומחיות את תקופת הזמן, ומטבילה את הצופים באווירה של שנות הארבעים. התלבושות והעיצובים הסטטיביים מעוצבים בקפידה ומובילים את הקהל אחורה בזמן. תשומת הלב לפרטים הקטנים בשחזור אירועים ומיקומים היסטוריים מוסיפה שכבה נוספת של אותנטיות לסיפור הסיפור.

מעבר אטלנטיק הוא תערובת משכנעת של היסטוריה, רומנטיקה ותככים פוליטיים. זה שופך אור על היבט פחות ידוע של מלחמת העולם השנייה ועל התפקיד החשוב שמילאה משפחת המלוכה הנורווגית. הסדרה בוחנת נושאים של חוסן, הקרבה וכוחם של קשרים אישיים בעת משבר.

בסך הכל, מעבר אטלנטיק הוא צופה חובה עבור חובבי היסטוריה ומעריצי דרמות מרתקות. ההופעות החזקות שלה, קו העלילה המרתק והוויזואליות המהממות הופכות אותה לסדרה בולטת שתשאיר את הצופים מחכים בשקיקה לכל פרק חדש.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

מרתה ופרנקלין / Atlantic Crossing לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.2

  שנת פרסום: 2020

  זמן ממוצע לפרק: 55 דקות