הסדרה: מרטש אמריקאי / American Ripper לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.4/5

תקציר ותיאור הסדרה

רייפר אמריקאי הוא מיני-סדרה טלוויזיה מרתקת ומעוררת מחשבה שהעלו לראשונה בשנת 2017. המופע המרתק הזה מתעמק בעולם האפל והמעוות של הרוצחים הסדרתיים, ומתמקד במיוחד במקרה הידוע לשמצה של H.H. Holmes, הרוצח הסדרתי הראשון של אמריקה, ובאפשרותו האפשרית שלו. חיבור לג'ק הידוע לשמצה המרטש.

הסדרה לוקחת את הצופים במסע מצמרר בהיסטוריה, כאשר היא בוחנת את התיאוריה המזעזעת כי ה '. הולמס, שהטיל אימה על שיקגו בסוף המאה ה -19, אולי היה אחראי לרציחות המבעיות שביצע ג'ק המרטש בלונדון רק כמה שנים אחר כך. בראשות ניניו של הולמס, ג'ף מודט, פעיל אקס-קיה, החוקרת את האפשרות של חיבור קו דם בין שני הרוצחים.

לאורך הסדרה, מודט וצוות מומחים בוחנים בקפידה ראיות, רשומות היסטוריות וממצאים אישיים שהותירו אחריהם הולמס וג'ק המרטש. הם חוקרים את הדמיון המצמרר בין הפשעים שביצעו שני הרוצחים, מנתחים את אופן הפעולה, פרופילי הקורבן, ואת האופי המבעית של הרציחות שלהם. הצוות מתעמק גם בפרופילים הפסיכולוגיים של הולמס וג'ק המרטש, ומנסה לחשוף את המוחות המעוותים מאחורי המעשים הנוראים האלה.

עם התרחשות החקירה, ריפר האמריקני לוקח את הצופים למסע שובה לב בשתי יבשות, ומטבל אותם בבטן האפלה של אמריקה מהתקופה הוויקטוריאנית ולונדון. הסדרה שוזרת במומחיות יחד עם הפעלות מחודשות היסטוריות, ראיונות עם מומחים וקריינות משכנעת כדי לחיים את הסיפורים המצמררים של שני הרוצחים הידועים לשמצה.

המרטש האמריקני לא רק בוחן את האפשרות של קשר משפחתי בין הולמס לג'ק המרטש, אלא גם שופך אור על ההקשר ההיסטורי של פשעיהם. הסדרה מתעמקת בתנאים החברתיים והכלכליים של אותה תקופה, ומדגישה את הניגוד הגמור בין היריד העולמי הנוצץ בשיקגו לבין הרחובות מוכי העוני של ויטצ'אפל בלונדון.

לאורך הסדרה, המרטש האמריקני מאתגר את החוכמה המקובלת ומציג לצופים נקודת מבט רעננה על המקרים הידועים לשמצה הללו. זה מעלה שאלות מסקרנות לגבי אופי הרוע, השפעת הגנטיקה והקסם המתמשך עם רוצחים סדרתיים בתרבות הפופולרית.

עם סיפורי הסיפורים המשכנעים, המחקר הקפדני והוויזואלי השובה לב, המרטש האמריקני הוא צופה חובה עבור חובבי פשע אמיתיים, חובבי היסטוריה, וכל מי שמסקרן את הפינות האפלות ביותר של הנפש האנושית. סדרה מרתקת זו תשאיר את הצופים מטילים ספק בהנחותיהם ותחשב את התעלומות המתמשכות של הרוצחים הידועים לשמצה הללו.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

מרטש אמריקאי / American Ripper לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 6.2

  שנת פרסום: 2017

  זמן ממוצע לפרק: 43 דקות