הסדרה: מקביל / Counterpart לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.9/5

תקציר ותיאור הסדרה

המקבילה היא סדרת טלוויזיה מרתקת ומעוררת מחשבה שהעלה לראשונה בשנת 2017 והסתיימה בשנת 2019. מוגדרת בעולם מקביל, המופע בוחן את מושג הדואליות ואת השלכות הבחירות שלנו. עם סיפורי הסיפורים המסובכים, הדמויות המורכבות וההופעות הכוכבות, המקביל הפך במהרה למועדף בקרב המעריצים והמבקרים כאחד.

הסדרה מתרכזת סביב האוורד משי, המוצגת בצורה מבריקה על ידי J.K. סימונס. האוורד הוא עובד ברמה נמוכה בסוכנות האו"ם הביורוקרטית שבסיסה בברלין. חייו מקבלים תפנית בלתי צפויה כאשר הוא מגלה את קיומו של עולם מקביל, המכונה "הצד השני". העולם הזה כמעט זהה לשלנו, אך עם כמה הבדלים עיקריים. במציאות מקבילה זו התרחש אירוע קטקלימי במהלך המלחמה הקרה, וכתוצאה מכך יצירת שני עולמות נפרדים שקיימו בסתר מאז.

כאשר האוורד מתעמק יותר בתעלומות הצד השני, הוא מבין שלכל אדם בעולם יש מקבילה זהה באחר. עמיתים אלה שונים לרוב שונים מעצמם המקוריים, מה שמוביל לשאלות לגבי זהות, מוסר ואופי הבחירה. הסדרה בוחנת את ההשלכות של הבחירות שנעשו על ידי יחידים ואת ההשפעה שיש להם על שני העולמות.

המקביל הוא כיתת מופת בסיפורי סיפורים ומיזוג במיומנות אלמנטים של מדע בדיוני, ריגול ודרמה. המופע שומר על הצופים על קצה מושבם עם פיתולי העלילה המורכבים, רגעים מותחים ודילמות מוסריות. הכתיבה היא אינטליגנטית ומעוררת מחשבה, מעלה שאלות פילוסופיות לגבי אופי העצמי ועל השלכות מעשינו.

ההופעות במקביל אינן פחות מחריגות. J.K. סימונס מספקת הופעה של טור דה כוח, ומציגה ללא מאמץ שתי גרסאות של האוורד משי עם אישים ומוטיבציות מובחנות. הצגתו של האוורד הסטואי והשמורה מעולמנו, וההווארד האכזרי והערמומי מהצד השני, הוא עדות לרבגוניות שלו כשחקן.

צוות השחקנים התומך מרשים באותה מידה, עם הופעות בולטות של אוליביה וויליאמס בתור אמילי ברטון משי, אשתו של האוורד, והארי לויד בתפקיד פיטר קווייל, פקיד בכירים בסוכנות האו"ם. הכימיה בין השחקנים היא מוחשית, ומוסיפה עומק ומורכבות למערכות היחסים המוצגות על המסך.

המקביל הוא לא רק סדרה מרתקת ומותחת; זה גם בוחן נושאים עמוקים יותר של זהות, מוסר ותוצאות הבחירות שלנו. זה מאתגר את הצופים להטיל ספק באמונותיהם שלהם ולשקול את השפעת מעשיהם. הסדרה מהווה עדות לכוח הסיפור ויכולתה לעסוק ולבדר תוך מעוררת מחשבה.

לסיכום, המקביל הוא סדרה חובה לצפייה עבור מעריצי הטלוויזיה האינטליגנטית ומעוררת מחשבה. עם קו העלילה המשכנע, ההופעות יוצאת הדופן והגוונים הפילוסופיים, הוא בולט כמופע ייחודי ושובה לב. בין אם אתה חובב מדע בדיוני, ריגול או פשוט מעריך נרטיב מעוצב היטב, המקביל בטוח ישאיר רושם מתמשך.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

מקביל / Counterpart לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 8

  שנת פרסום: 2017–2019

  זמן ממוצע לפרק: 1 שעות