הסדרה: כן אדוני השר / Yes Minister לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.9/5

תקציר ותיאור הסדרה

כן השר הוא סדרת הטלוויזיה הבריטית המוערכת באופן ביקורתי ששודרה בשנים 1980 עד 1984. נקבעה במחלקה לממשלה הבריטית הבדיונית לענייני מינהל, המופע בוחן את פעולות הפוליטיקה והביורוקרטיה הפנימיות עם מנה בריאה של סאטירה ושנינות.

הסדרה עוקבת אחר הקריירה של ג'ים האקר, חבר הפרלמנט שמונה לשר לענייני מינהל. האקר הוא פוליטיקאי שאפתני ואידיאליסטי שמקווה להביא לשינוי משמעותי בממשלה. עם זאת, הוא מוצא את עצמו במהירות בקנה אחד עם השירות האזרחי, ובמיוחד מזכירו הקבוע, סר האמפרי אפלבי.

סר המפרי הוא ביורוקרט מנוסה שמיומן במניפולציה של המערכת כדי לשמור על הסטטוס קוו. הוא אדון לעורפל וז'רגון בירוקרטי, לרוב משתמש בו כדי לבלבל ולתסכל את ניסיונותיו של האקר. למרות ההבדלים ביניהם, האקר וסר המפרי נאלצים לעבוד יחד, ויוצרים מאבק כוח מתמיד בין הפוליטיקאי לבין עובד המדינה.

הסדרה מתעמקת במורכבות של קבלת החלטות ממשלתיות, ומדגישה את האתגרים העומדים בפני פוליטיקאים שלעתים קרובות נתפסים בין האידיאלים שלהם למציאות השלטון. הוא בוחן נושאים של כוח, שחיתות והתנגשות בין שאיפה פוליטית לאינרציה ביורוקרטית.

כן השר ידוע בכתיבתו החדה והאינטליגנטית, עם דיאלוג שהוא הומוריסטי ומעורר מחשבה כאחד. המופע משלב באומנות קומדיה עם פרשנויות פוליטיות חריפות, ומציע תיאור סאטירי של פעולות השלטון. זה חושף את הפגמים והאבסורדים של המערכת, ובמקביל שופך אור על האתגרים העומדים בפני עמדות כוח.

ההופעות אצל Yes Server הן יוצאת דופן, כאשר פול אדינגטון מספק תיאור מבריק של ג'ים האקר. אדינגטון לוכד את האידיאליזם, התסכול והנחישות של הדמות עם ניואנסים וכריזמה. נייג'ל הות'ורן מרשים באותה מידה כמו סר האמפרי, ומביא איכות ערמומית וערמומית לתפקיד.

הסדרה זכתה לשבחים על התיאור המדויק שלה של הממשלה והביורוקרטיה, כאשר הרבה פוליטיקאים ועובדי מדינה רבים מהחיים המעידים על אותנטיותה. הוא מציע מבט מאחורי הקלעים על פעולות הממשלה הפנימיות, ומציג את הרשת המורכבת של מערכות יחסים ודינמיקת כוח המעצבת החלטות מדיניות.

כן השר השפיע לאורך זמן על הטלוויזיה והסאטירה הפוליטית כאחד. זה נערך כאחד הסיטקומים הבריטיים הגדולים בכל הזמנים וזכה בבסיס מעריצים ייעודי. הסדרה ממשיכה להיחגג בגלל הכתיבה החכמה שלה, דמויות בלתי נשכחות ופרשנויות חותכות על פוליטיקה וממשל.

לסיכום, כן השר הוא סדרה חובה לצפייה לכל מי שמתעניין בפוליטיקה, סאטירה או פשוט טלוויזיה נהדרת. כתיבתו החכמה, הופעות הכוכבים והציור התובנה של הממשלה הופכים אותה לקלאסיקה נצחית שעדיין מהדהדת כיום. בין אם אתה חובב דרמות פוליטיות או סתם מחפש צחוק טוב, כן השר בטוח לבדר ולהאיר.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

כן אדוני השר / Yes Minister לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 8.7

  שנת פרסום: 1980–1984

  זמן ממוצע לפרק: 30 דקות