הסדרה: חלוצים אמריקאים / The Men Who Built America: Frontiersmen לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.5/5

תקציר ותיאור הסדרה

הגברים שבנו את אמריקה: Frontiersmen הם מיני סדרת טלוויזיה שובה לב ותובנה שלוקחת את הצופים למסע בחייהם ובמורשתם של החלוצים שמילאו תפקיד מרכזי בעיצוב ארצות הברית של אמריקה.

סדרה זו, שהוקמה על רקע המאה ה -18 וה -19, מתעמקת עמוק בחייהם של הגברים שדחפו את גבולות הגבול האמריקני, והעמידה את כל הסיכויים לבנות מדינה מאפס. החל מהחוקרים המוקדמים וסוחרי הפרווה ועד לאנשי הגבול חסרי הפחד ולגבדי התעשייה, סדרה זו בוחנת את הסיפורים הבלתי מסודרים של אנשי החזון הללו ותרומותיהם לצמיחה והתפתחותה של אמריקה.

השובבים על שישה פרקים, הגברים שבנו את אמריקה: אנשי הגבול מחיים את המאבקים, הניצחונות והקרבנות של דמויות איקוניות אלה. באמצעות שילוב של ראיונות מומחים, פעולות מחודשות דרמטיות וקטעי ארכיון מדהימים, הצופים מועברים אחורה בזמן כדי לחזות באתגרים העומדים בפני גברים אלה כשהם העזו לשטחים לא מוגדרים, נאבקו בתנאים קשים ונלחמו נגד אויבים אימתניים.

הסדרה מתחילה בכך שהיא מציגה בפנינו את החוקרים שסללו את הדרך לדורות הבאים. ממסעתה של לואיס וקלארק האגדי ועד עלילותיהם הנועזות של ג'ון קולטר וג'דדיה סמית ', אנו עדים למסעותיהם האמיצות אל הלא נודע, וממפות את השממה העצומה ומבססים נתיבי סחר חיוניים.

כאשר המיקוד עובר לגבולות, אנו מתעמקים בחייהם של דמויות גדולות מהחיים כמו דניאל בון, דייווי קרוקט וקיט קרסון. גברים אלה מגלמים את רוח הגבול האמריקני, חיים מהארץ ומגנים על שטוחותיהם מפני שבטים אמריקאים ואיומים זרים. סיפוריהם מהווים עדות לרוח האנושית הבלתי נאותה ולמרדף הבלתי נלאה של חופש והזדמנות.

הסדרה בוחנת גם את עליית התיעוש ולידתו של הקפיטליזם האמריקני. אנו עדים להופעתם של טיטנים כמו קורנליוס ונדרבילט, ג'ון ד. רוקפלר ואנדרו קרנגי, שחוללו מהפכה בתעשיות כמו תחבורה, נפט ופלדה. השאיפה האכזרית שלהם והרדף הבלתי נלאה של העושר לנצח הפכו את הכלכלה האמריקאית ועיצבו את האומה למעצמה עולמית.

לאורך הסדרה מוצגת לצופים הבנה ניואנסית ומקיפה של גברים אלה והשפעתם על ההיסטוריה האמריקאית. הגברים שבנו את אמריקה: אנשי הגבול חורגים מהנרטיבים ברמת השטח, מתעמקים במורכבות ובסתירות של דמויות איקוניות אלה. זה בוחן את הדילמות האתיות שעומדות בפנין, את המחלוקות סביב מעשיהן ואת המורשת המתמשכת שהשאירו אחריהם.

לסיכום, הגברים שבנו את אמריקה: Frontiersmen היא סדרה מרתקת ומעוררת מחשבה ששופכת אור על האנשים המדהימים שמילאו תפקיד מרכזי בעיצוב ארצות הברית. על ידי חשיפת סיפוריהם הבלתי מסודרים ובחינת השפעתם המתמשכת, סדרה זו מציעה נקודת מבט רעננה על ההיסטוריה האמריקאית ועל הרוח הבלתי נעימה של אלה שהעזו להסתכן אל הלא נודע.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

חלוצים אמריקאים / The Men Who Built America: Frontiersmen לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.9

  שנת פרסום: 2018

  זמן ממוצע לפרק: 1 שעות 23 דקות

עוד סדרות שיכולות לעניין אותך...