הסדרה: זרים וקדושים / Saints & Strangers לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.8/5

תקציר ותיאור הסדרה

Saints & Strangers היא סדרת מיני טלוויזיה שובה לב ששודרה בשנת 2015. הוקמה בראשית המאה ה -17, הסדרה מתעמקת בסיפורם של עולי הרגל ובהפלגתם במייפלואר לעולם החדש. זה בוחן את האתגרים, העימותים והבריתות שהם נתקלו בהגעתם לפלימות ', מסצ'וסטס.

הסדרה מתחילה בשנת 1620, כאשר קבוצה של פדלנים אנגלים, המכונה עולי רגל, הפליגה על מייפלואר בחיפוש אחר חופש דת. בראשות ויליאם ברדפורד (בגילומו של וינסנט קרתייזר), עולי הרגל מתמודדים עם תנאים בוגדניים ומסע ארוך על פני האוקיאנוס האטלנטי. לאחר שסבלו מסע מפרך, הם סוף סוף מגיעים לחופי קייפ קוד ומתחילים את ההתנחלות שלהם בפלימות '.

עם זאת, החיים בעולם החדש הם רחוקים מלהיות קלים. עולי הרגל מתמודדים עם חורפים קשים, משאבים מוגבלים ואיומים מתמידים מטעם שבט Wampanoag הילידים. כאשר הם נאבקים לבסס דריסת רגל בביתם החדש, מתחים עולים בתוך הקבוצה. פלגים שונים מופיעים, לכל אחד מהם חזון משלהם לעתיד המושבה.

הסדרה בוחנת גם את הקשר בין עולי הרגל לשבט וומפנואג, בראשותו של הראשי מסאסויט (בגילומו של ראול טרוחיו). בתחילה נזהר מהחדשים, Massasoit מהווה ברית שברירית עם עולי הרגל, ורואה יתרונות פוטנציאליים במסחר והגנה. ברית זו נבדקת כהבדלים תרבותיים ואינטרסים סותרים עולים לקדמת הבמה.

Saints & Strangers מספקת תיאור ניואנס של עולי הרגל, ומציגים את נחישותם, אמונתם ומאבקיו. זה מתעמק בסיפורים האישיים של דמויות מפתח שונות, כמו ויליאם ברוסטר (בגילומו של ריי סטיבנסון), מיילס סטנדיש (בגילומו של מייקל ג'יבסון) וג'ון קרבר (בגילומו של רון ליווינגסטון). הדמויות הללו מתמודדות עם הספקות, הפחדים והרצונות שלהן, ומוסיפים עומק ומורכבות לסיפור.

הסדרה גם שופכת אור על חוויותן של נשים במושבה, ומדגישה את תרומותיהן ואתגריהן. דמויות כמו אליזבת הופקינס (בגילומה של אנה קמפ) ודורותי ברדפורד (בגילומה של נטשה מק'להון) מספקות הצצה לחייהן של נשים עולי רגל, שהתמודדו עם תלאות וחוסר וודאות לצד עמיתיהם הגברים.

עם תשומת הלב הקפדנית לפרטים ההיסטוריים, Saints & Strangers מציע תיאור משכנע ואותנטי של הרגע המרכזי הזה בהיסטוריה האמריקאית. היא בוחנת נושאים של הישרדות, אמונה, חילופי תרבות ומורכבות של זיוף חברה חדשה. דרך הדמויות המפותחות והעלילה המרתקת שלה, הסדרה מטבילה את הצופים במאבקים וניצחונותיהם של עולי הרגל כשהם מנווטים את הלא נודע בחיפוש אחר חיים טובים יותר.

לסיכום, קדושים וזרים הם מיני סדרה מעוררת מחשבה ומדהימה ויזואלית שמביאה לחיים את סיפוריהם שלא היו מסופרים של עולי הרגל ואת מפגשותיהם עם הילידים האמריקאים. זה מספק נקודת מבט רעננה על הימים הראשונים של הקולוניזציה האמריקאית, ומציגה את החוסן והאנושיות של אלה שהניחו את הבסיס לאומה שאנו מכירים כיום.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

זרים וקדושים / Saints & Strangers לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 6.9

  שנת פרסום: 2015