הסדרה: הממלכה האחרונה / The Last Kingdom לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.7/5

תקציר ותיאור הסדרה

הממלכה האחרונה היא סדרת דרמה היסטורית שובה לב שלוקחת את הצופים למסע מרגש בתקופות הסוערות של אנגליה של המאה ה -9 והעשירית. סיפור אפי זה, שנקבע על רקע עידן הוויקינגי, עוקב אחר חייו של Uhtred of Bebbanburg, אציל סקסוני שנלכד ומוגדל על ידי ויקינגים.

הסדרה מתחילה בשנת 866, כאשר אנגליה מחולקת למספר ממלכות, כל הזמן תחת התקפה של פולשים ויקינגים. UHTRED, אותו מגלם על ידי אלכסנדר דריימון, הוא בנו של אציל סקסוני שנהרג במהלך פשיטה ויקינגית. כילד צעיר, UHTRED נלקח בשבי על ידי האוהד הוויקינגי ראגנאר וגדל כשלו. זה מציב את הבמה לגיבור מורכב ומסוכסך, נקרע בין נאמנותו למשפחתו הוויקינגית למורשתו הסקסונית.

ככל שאוהטרד מתבגר, הוא מוצא את עצמו נתפס באמצע הסכסוך המתמשך בין הסקסונים לוויקינגים. הוא מסתבך במאבקי הכוח בין ממלכות שונות, כמו גם בסכסוך הפנימי במשפחתו שלו. המטרה הסופית של Uhtred היא להחזיר את אדמות אבותיו של בבנבורג, שנגנבו ממנו על ידי דודו.

לאורך הסדרה, Uhtred נתקל בקאסט מגוון של דמויות, שלכל אחת מהן המוטיבציות והאג'נדות שלהם. הוא מהווה בריתות עם מנהיגים סקסוניים וגם עם ויקינג, מנווט נופים פוליטיים בוגדניים ועוסק בקרבות אפיים. הממלכה האחרונה שוזרת באומנות את ההיסטוריה, הפוליטיקה והדרמה האישית, ויוצרת עולם עשיר ומעציב לצופים לחקור.

אחד ההיבטים הבולטים של הממלכה האחרונה הוא תשומת הלב שלה לפרטים ההיסטוריים. הסדרה מבוססת על רומני הסיפורים הסקסוניים הנמכרים ביותר של ברנרד קורנוול, הידועים במחקר הקפדני שלהם ובציור מדויק של תקופת הזמן. התלבושות, הסטים והמיקומים מעוצבים להפליא כדי להעביר את הצופים אחורה בזמן, ומספקים חוויה אותנטית וגלילה.

בנוסף לדיוק ההיסטורי שלה, הממלכה האחרונה מתהדרת בקאסט אנסמבל מוכשר. אלכסנדר דריימון מספק הופעה משכנעת כ- UHTRED, לוכד את המורכבות של הדמות ואת העימותים הפנימיים. צוות השחקנים התומך, כולל דייוויד דוסון כמלך אלפרד הגדול ואמילי קוקס בתפקיד ברידה, אחותו האומנה הוויקינגית של אוטרד, גם מספקות הופעות בולטות, ומוסיפות עומק וניואנס לסדרה.

הממלכה האחרונה היא סדרה מרתקת וארוזת פעולה הבוחנת נושאים של זהות, נאמנות והתנגשות התרבויות. הוא מציע נקודת מבט רעננה וייחודית על תקופת הוויקינג, שופכת אור על תקופה פחות ידועה של היסטוריה. עם סיפורי הסיפורים המשכנעים, הוויזואליות המהממות וההופעות החזקות שלה, הממלכה האחרונה היא צופה חובה עבור מעריצי הדרמות ההיסטוריות וסאגות אפי.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

הממלכה האחרונה / The Last Kingdom לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 8.5

  שנת פרסום: 2015–2022

  זמן ממוצע לפרק: 1 שעות