הסדרה: המלון של פולטי / Fawlty Towers לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

מגדלי Fawlty היא סדרת טלוויזיה בריטית ששודרה בשנים 1975 עד 1979. נוצר על ידי ג'ון קליז וקוני בות ', המופע עוקב אחר ההפרעות השגויות הקומיות של בזיל פאוולי, הבעלים האקסצנטרי ולעתים קרובות הרגיז של מלון קטן בעיירה הבדיונית של טורקי, אנגליה ו

מגדלי Fawlty, שנקבעו בשנות השבעים, ידוע בשנינותו החדה, הומור סלפסטיק ודמויות בלתי נשכחות. הסדרה סובבת בעיקר סביב בזיל פאולטי, שגילמה בצורה מבריקה על ידי ג'ון קליז, העומד כל הזמן עם אורחיו, צוותו ואפילו אשתו שלו. בזיל הוא אדם מתוסכל ותמידי ומזג, המועמד להתקפי זעם וניסיונות לא מוצלחים להפליא לשמור על הסדר במלונו.

אשתו הסובלת מזמן של בזיל, סיביל, המוצגת על ידי סולמות פרונלה, מספקת ניגוד מוחלט לאישיותו הנפוצה של בעלה. לעתים קרובות היא קול התבונה, מנסה לשמור על בזיליקום ולשמור על המוניטין של המלון. עם זאת, גם לה יש רגעים של מרגיז ואיננה חסינה מפני הכאוס המקיף את מגדלי פאוולטי.

הסדרה מאוכלסת גם על ידי צוות צבעוני של דמויות תומכות. מנואל, המלצר הספרדי שגילם אנדרו זקס, הוא מקור מתמיד לאי הבנות קומיות ומחסומי שפה. תמימותו החביבה והניסיונות שלו לרצות להוביל לעתים קרובות לסיטואציות מצחיקות. פולי שרמן, המוצגת על ידי קוני בות ', היא המשרתת היעילה והראשונה של המלון, שלעתים קרובות מוצאת את עצמה נתפסת באמצע התוכניות של בזיל.

כל פרק של מגדלי Fawlty מציג קבוצה חדשה של אתגרים לבזיליקום כשהוא מנסה לנווט בדרישות האורחים שלו ואת הכאוס של יצירתו שלו. מלקוחות תובעניים ואקסצנטריים ועד אינסטלציה לקויה וביקורים בלתי צפויים של פקחי בריאות, המלון הוא מקור מתמיד של מהומה וצחוק.

הברק של מגדלי פאולטי טמון בכתיבתו החכמה ובתזמון הקומי ללא דופי שלה. הסדרה משלבת במומחיות קומדיה פיזית עם דיאלוג חד ובנטר שנון. ההופעה של ג'ון קליז כבזיל פאוולי אינה פחות מגאונות קומית, כאשר הבעות הפנים המוגזמות והקומדיה הפיזית שלו מוסיפים להילדות של כל סיטואציה.

מגדלי Fawlty הפכו לקלאסיקה פולחן ונחשבת לרבים כאחד הסיטקומים הבריטיים הגדולים בכל הזמנים. למרות הריצה הקצרה יחסית של שתים עשרה פרקים בלבד, הסדרה הותירה סימן בלתי ניתן למחיקה בקומדיה הטלוויזיונית. ניתן לראות את השפעתו בסיטקומים הבאים, ודמויותיה ובניחות התפיסה שלה הפכו לאיקוניים.

לסיכום, Fawlty Towers היא סדרת קומדיה נצחית שממשיכה לבדר קהלים עשרות שנים לאחר השידור המקורי שלה. עם הדמויות הבלתי נשכחות שלה, כתיבה חדה והופעות קומיות ללא דופי, היא נותרה חובה לצפות עבור מעריצי הקומדיה והסיטקומים הבריטיים. בין אם מדובר בהתפרצויות של בזיל, אי ההבנות של מנואל, או הכאוס שמתרחש במגדלי פאולטי, סדרה זו מובטחת להשאיר את הצופים בתפרים.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

המלון של פולטי / Fawlty Towers לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 8.8

  שנת פרסום: 1975–1979

  זמן ממוצע לפרק: 30 דקות

עוד סדרות שיכולות לעניין אותך...