הסדרה: המגדלים הגבוהים / The looming tower לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

המגדל המתקרב הוא סדרת מיני טלוויזיה מרתקת המתעמקת באירועים שקדמו לפיגועי הטרור ההרסניים ב- 11 בספטמבר 2001. בהתבסס על ספר הזוכה בפרס פוליצר של לורנס רייט, סדרה זו מציעה מחשב ומעורר מחשבה ומיוחד- חקר עומק של כישלונות המודיעין ויריבויות הבין-סוכנויות שאיפשרו בסופו של דבר להתרחש מההתקפות.

הסדרה, שנקבעה בסוף שנות התשעים, עוקבת אחר חברי נבחרת ה- I-49 של ה- FBI, בראשות ג'ון אוניל, כאשר הם חוקרים את האיום הגובר של אל-קאעידה. אוניל, בגילומו של ג'ף דניאלס, הוא סוכן כריזמטי ונחוש שנצרך על ידי המרדף אחר אוסאמה בן לאדן וארגון הטרור שלו. ככל שהסדרה מתקדמת, מתברר כי המרדף הבלתי נלאה של אוניל לאמת מופעל על ידי מכשולים בירוקרטיים וחוסר שיתוף פעולה מצד סוכנויות מודיעין אחרות.

המגדל המתקרב מאיר גם זרקור בתחנת ה- ALEC של ה- CIA, יחידה המוקדשת למעקב ואיסוף אינטליגנציה באל-קאעידה. בהובלת מרטין שמידט, אותו מגלם פיטר סרסגארד, פועל תחנת ALEC באופן עצמאי מה- FBI, מה שמוביל למערכת יחסים מתוחה ולעתים קרובות מעוררת מחלוקת בין שתי הסוכנויות. הסדרה בוחנת את היריבויות ומאבקי הכוח שהיו קיימים בתוך קהילת המודיעין, ובסופו של דבר חושפת כיצד חטיבות אלה תרמו לפגיעותה של המדינה לפיגוע גדול.

באמצעות סדרה של פלאשבקים וסיפורי סיפורים קשורים זה לזה, המגדל המתקרב מספק בחינה מקיפה וניואנסית של האירועים שעיצבו את ההובלה ל -11 בספטמבר. זה מתעמק בהקשר ההיסטורי, ומדגיש רגעים מרכזיים כמו הפצצות 1998 של שגרירויות ארה"ב בקניה ובטנזניה, ששימש מבשר להתקפה הגדולה יותר על אדמת אמריקה.

הסדרה מתעמקת גם בחייהם האישיים של הדמויות, ומציעה הצצה לאגרה שעבודתם מקיימת את מערכות היחסים והרווחה הנפשית שלהם. זה מאחר את האנשים המעורבים, מציג את מסירותם והקרבתם לנוכח איום מסוכן ומורכב יותר ויותר.

עם צוות השחקנים הכוכב שלו, כולל ג'ף דניאלס, פיטר סרסגארד וטאהר רחים, המגדל המתקרב מספק הופעות עוצמתיות שמביאות את הדמויות לחיים. הכתיבה חדה ואינטליגנטית, לוכדת את המורכבות של עולם המודיעין ומספקת נרטיב שובה לב השומר על הצופים על קצה מושביהם.

בסך הכל, המגדל המתקרב הוא סדרה מעוררת מחשבה ומחקרת בקפדנות השופכת אור על הכישלונות והטענות השגויות שהובילו לאחד הימים האפלים ביותר בהיסטוריה האמריקאית. זה משמש תזכורת לחשיבות של שיתוף ושיתוף פעולה יעיל של מודיעין מול איומים גלובליים, וההשלכות ההרסניות שיכולות להתעורר כאשר מערכות אלה נכשלות.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

המגדלים הגבוהים / The looming tower לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 8

  שנת פרסום: 2018

  זמן ממוצע לפרק: 8 שעות 12 דקות

עוד סדרות שיכולות לעניין אותך...