הסדרה: הליקס / Helix לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

הליקס היא סדרת טלוויזיה שובה לב ומרגשת ששודרה משנת 2014 עד 2015. נקבע במתקן מחקר ארקטי מרוחק, התוכנית עוקבת אחר צוות מדענים כשהם מתמודדים נגד הזמן כדי למנוע התפרצות קטלנית.

הסיפור מתחיל כשנגיף מסתורי וקטלני מתגלה בקבוצה של מדענים המוצבים במתקן המחקר של ארקטי ביוססטס. ד"ר אלן פרגוט, אפידמיולוג ידוע, נקרא לחקור את המצב ולמצוא דרך להכיל את ההתפרצות. ככל שהצוות מתעמק במחקר שלהם, הם חושפים סודות מזעזעים ומבינים שהנגיף שאליו הם מתמודדים הוא מסוכן ומורכב בהרבה ממה שחשבו בתחילה.

הליקס משלב אלמנטים של מדע בדיוני, אימה ומסתורין ליצירת חווית צפייה ייחודית ואינטנסיבית. הסדרה בוחנת נושאים של מוסר, אתיקה והתוצאות של ניסויים מדעיים. זה מעלה שאלות מעוררות מחשבה לגבי גבולות ההתקדמות המדעית והסכנות הפוטנציאליות שמגיעות עם דחיפת גבולות אלה רחוק מדי.

הדמויות בסליל מפותחות ורב ממדיות, כל אחת עם מאבקים ומניעים אישיים משלהם. ד"ר אלן פראגוט, אותו מגלם בילי קמפבל, הוא מדען נחוש ומסור שרדוף אחר טעויות העבר שלו. מערכת היחסים המסובכת שלו עם אשתו לשעבר, ד"ר ג'וליה ווקר, מוסיפה לשכבה מסקרנת לסיפור. דמויות בולטות אחרות כוללות את ד"ר הירושי חטאקה האניגמטי, ראש מתקן המחקר ואת ד"ר שרה ג'ורדן התושייה והאינטליגנטית.

התפאורה הארקטית מוסיפה לתחושת הבידוד הכללית וקלסטרופוביה, מכיוון שהדמויות נלכדות במרחב מוגבל עם נגיף קטלני על הרופף. האווירה המצמררת ופיתולי העלילה המותלים שומרים על הצופים על קצה מושביהם, כל הזמן מנחשים מה יקרה הלאה.

Helix בולטת בערכו הייצור הגבוה וסינמטוגרפיה מדהימה חזותית. המופע יוצר ביעילות אווירה מתוחה ומוזרה, כאשר הנופים הקפואים של הארקטי משמשת רקע לאירועים המתגלים. האפקטים המיוחדים המשמשים לתאר את הנגיף והשפעותיו הן מציאותיות ומפחידות, ומוסיפות לתחושת האימה הכוללת.

לאורך שתי עונותיה, Helix שומרת על נרטיב מהיר ומרתק שומר על הצופים מכור עד הסוף. הסדרה משלבת בהצלחה אלמנטים של מדע בדיוני ואימה, ומציעה חווית צפייה ייחודית ומרתקת. עם הדמויות המורכבות שלה, נושאים מעוררי מחשבה, וסיפור העלילה האינטנסיבי, Helix הוא צופה חובה עבור מעריצי הטלוויזיה המתתי ומעוררת מחשבה.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

הליקס / Helix לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 6.7

  שנת פרסום: 2014–2015

  זמן ממוצע לפרק: 40 דקות