הסדרה: הכתר החלול / The Hollow Crown לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.4/5

תקציר ותיאור הסדרה

הכתר ההולו הוא סדרת דרמה היסטורית שובה לב ששודרה משנת 2012 עד 2016. בהתבסס על המחזות השייקספיריים, סדרה זו מציעה נטייה טרייה ומודרנית על ההיסטוריה המפורסמת של המלכים באנגליה. עם ערכי ייצור כוכבים ומכובים, הכתר החלול מחיה את מאבקי הכוח, התככים הפוליטיים והדרמות האישיות של משפחות המלוכה.

הכתר החלול משתרע על פני ארבע עונות, שכל אחת מהן מתמקדת בתקופה אחרת של ההיסטוריה האנגלית, מתעמק בחייהם של שליטים איקוניים כמו ריצ'רד השני, הנרי הרביעי, הנרי החמישי וריצ'רד השלישי. הסדרה לוקחת את הצופים למסע בתקופות הסוערות של מלחמות השושנים, ובוחן את מערכות היחסים המורכבות בין מלכים, אצילים ומשווקים.

העונה הראשונה של הכתר החלול מתרכז סביב ריצ'רד השני, שיחקה בצורה מבריקה על ידי בן ווישאו. כאשר המלך הצעיר מתמודד עם מרד ומריבה פנימית, שלטונו הופך לשדה קרב לשלטון ולנאמנות. הסדרה מציגה את המאבקים הפסיכולוגיים ריצ'רד השני מתמודדים עם התמודדות עם זהותו שלו ובאחריות הכתר.

לאחר העונה השנייה, הכתר החלול מעביר את המיקוד שלו למלכותו של הנרי הרביעי, אותו מגלם ג'רמי אירונס. העונה בוחנת את האתגרים העומדים בפני מלך העמוס באשמה ואת האיום המתמיד של המרד. הקשר בין הנרי הרביעי לבנו, הנסיך הכריזמטי האל (טום הידלסטון), מוסיף שכבה של מורכבות לסיפור, כאשר האל הופך מנער חסר דאגות להנרי החמישי האגדי.

העונה השלישית של הכתר ההולו מוקדשת כולה להנרי החמישי, המוצגת בצורה אדירה על ידי טום הידלסטון. העונה מתארת ​​את עלייתו של המלך הצעיר לשלטון ואת מאמציו לאחד את אנגליה נגד הצרפתים בקרב המפורסם באגינקורט. הסדרה מתעמקת באגרה הרגשית של המלחמה ומשקל המנהיגות, כאשר הנרי החמישי מתמודד עם השלכות מעשיו.

לבסוף, העונה הרביעית של הכתר החלול מסתיימת עם סיפורו של ריצ'רד השלישי, אותו מגלם בנדיקט קמברבץ '. העונה בוחנת את אופיו האפל והמקיאווליאני של ריצ'רד השלישי כשהוא מתמרן את דרכו לכס המלוכה. הסדרה מתעמקת במעמקים הפסיכולוגיים של המלך הידוע לשמצה הזה, ומציגה את חוסר האכזריות שלו ושאיפתו בדייקנות מצמררת.

הכתר החלול בולט בערכי הייצור יוצאי הדופן שלו. הסדרה מציגה סינמטוגרפיה מדהימה, תלבושות מפוארות ועיצובים סט מורכבים המובילים את הצופים בחזרה לאנגליה של ימי הביניים. ההופעות של צוות ההרכב המוכשר, כולל שחקנים בולטים כמו ג'ודי דנץ ', סופי אוקונדו ויו בונוויל, מחיים את הדמויות של שייקספיר לעומק ובניואנס.

לסיכום, הכתר החלול הוא סדרה חובה לצפייה לחובבי ההיסטוריה ומעריציו של שייקספיר כאחד. עם סיפורי הסיפורים המשכנעים, ההופעות החריגות והוויזואליות עוצרות הנשימה שלה, סדרה זו מציעה חוויה טבילה ומרתקת. בין אם אתה מכיר את האירועים ההיסטוריים או מגלה אותם לראשונה, הכתר החלול הוא מסע שובה לב בעולם הסוער של המלכים האנגלים.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

הכתר החלול / The Hollow Crown לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 8.2

  שנת פרסום: 2012–2016

  זמן ממוצע לפרק: 2 שעות 30 דקות