הסדרה: היו זמנים בקפריסין / Bir Zamanlar Kibris לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

ביר זמנלאר קיבריס היא סדרת טלוויזיה שובה לב ודרמטית שלוקחת את הצופים למסע בהיסטוריה הסוערת של קפריסין. הסדרה, שנקמה על רקע הסכסוכים הפוליטיים והחברתיים של האי, מתעמקת בחייהן של דמויותיה המגוונות כשהם מנווטים אהבה, אובדן וחיפוש אחר זהות.

הסיפור מתגלה בשנת 1974, תקופה מרכזית בהיסטוריה של קפריסין כאשר האי חולק לשני אזורים נפרדים, דרומה בשליטת קפריסין יוונית והקפריסין בשליטה צפונית. על רקע זה, הסדרה עוקבת אחר חייהן של שתי משפחות מרקעים שונים שמוצאים את עצמם נקלעים לאש הסכסוך.

המשפחה הראשונה היא משפחת דמיראן, משפחה קפריסאית יוונית בולטת שחיה באי במשך דורות. הם עשירים ומשפיעים, עם קשרים עמוקים לקהילה הקפריסאית היוונית. ראש המשפחה, קוסטאס דמיראן, הוא איש עסקים מצליח הנחוש להגן על משפחתו ואורח חייו בכל מחיר. אשתו, מריה, היא אם בעלת רצון חזק ומגנה מאוד שתעשה הכל כדי להבטיח את ביטחונם ורווחתם של ילדיה.

בצד השני של המפלגה נמצאת משפחת טקין, משפחה קפריסאית טורקית שכינתה גם את קפריסין את ביתם במשך שנים רבות. הם עובדים קשה וגמישים, נאבקים לגמור את החודש בעולם המחולק יותר ויותר. הפטריארך של המשפחה, אחמט טקין, הוא אדם גאה ומכובד הנחוש לספק למשפחתו למרות האתגרים העומדים בפניהם. אשתו, אייזה, היא אם אוהבת ומסורה המחזיקה את המשפחה יחד עם כוחה והחמלה הבלתי מעורער.

ככל שהסדרה מתקדמת, חייהם של שתי המשפחות הללו שזורים זה בזה בדרכים בלתי צפויות. באמצעות סיפוריהם האישיים, ביר זמנלר קיבריס בוחן נושאים של אהבה, חברות והקרבה בתקופה של אי וודאות ותהפוכות גדולות. זה מתעמק במורכבות הזהות והשייכות, כאשר הדמויות מתמודדות עם המורשת התרבותית שלהן והשפעת הסכסוך על חייהן.

הסדרה גם שופכת אור על ההקשר ההיסטורי הרחב יותר של הסכסוך בקפריסין, ומדגישה את המתחים הפוליטיים ומאבקי הכוח שעיצבו את גורלו של האי. זה בוחן את חוויותיהם של אנשים רגילים שנקלעו לסכסוך, ומציגים את חוסן ונחישותם לשרוד כנגד כל הסיכויים.

BIR Zamanlar Kibris היא סדרה מדהימה ויזואלית טעונה רגשית המציעה נקודת מבט ייחודית על תקופה מכריעה בתולדות קפריסין. עם סיפור העלילה המשכנע שלה, פיתוח דמויות עשירות והופעות עוצמתיות, הסדרה תשבית את הקהל ותשאיר אותם מחכה בשקיקה לכל פרק חדש. זהו צפייה חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה, בדרמה ובחוויה האנושית.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

היו זמנים בקפריסין / Bir Zamanlar Kibris לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.3

  שנת פרסום: 2021–2022