הסדרה: דרך רידלי / Ridley Road לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.8/5

תקציר ותיאור הסדרה

דרך רידלי היא סדרת טלוויזיה שובה לב ומעוררת מחשבה שנקבעה בלונדון של שנות השישים. דרמה מרגשת זו לוקחת את הצופים למסע בעולם המחתרתי של התנועה הפשיסטית הבריטית והמאבק של הקהילה היהודית נגדה.

הסדרה עוקבת אחר חייו של ויויאן אפשטיין, אישה יהודייה צעירה שמוצאת את עצמה נקרעת בין אהבתה לקהילה שלה לרצונה להרפתקה. Vivien הוא גיבור בעל רצון חזק ונחוש, שמסתבך במשימה מסוכנת לחדור לקבוצה הפשיסטית המכונה מפלגת האחדות הלאומית (NUP). מטרתה היא לאסוף מידע ולשבש את פעילותם מבפנים.

כאשר ויויאן מעמיק עמוק יותר ב- NUP, היא נתקלת בקבוצה מגוונת של דמויות שנלחמות גם הן נגד עליית הפשיזם. אלה כוללים את ג'ק מוריס, מנהיג כריזמטי ואניגמטי של קבוצת 62, ארגון הגנה יהודי ועוקביו הנאמנים. יחד הם מהווים ברית בלתי סבירה ופועלים ללא לאות כדי לחשוף את התוכניות המרושעות של ה- NUP.

דרך רידלי בוחנת נושאים של זהות, נאמנות ומאבק לצדק בתקופה של אי שקט פוליטי. זה שופך אור על ההיסטוריה הנפוצה לעיתים קרובות של התנגדות יהודית נגד הפשיזם בבריטניה שלאחר המלחמה. הסדרה שזורה באומנות נרטיבים אישיים עם אירועים היסטוריים, ומספקת תיאור ניואנס של התקופה.

תשומת הלב של המופע לפרטי פרטים ניכרת בבחירות עיצוב הייצור האותנטיות שלה ובבחירות התלבושות, המובילות את הצופים חזרה לשנות השישים. הקולנוע הגרגר והאטמוספרי לוכד את המתח והסכנה המחלחלים לרחובות לונדון בתקופה סוערת זו.

דרך רידלי מתהדרת בקאסט אנסמבל מוכשר שמביא את הדמויות לחיים בעומק ובמורכבות. אגגי אוקסי מספקת הופעה שובה לב כוויויאן אפשטיין, ומציגה את הפיכת דמותה מצעירה חפה מפשע לפעילה אמיצה. טום וורי מאיר כג'ק מוריס, מחדיר את הדמות בקסם ובכריזמה. הכימיה בין חברי צוות השחקנים מוסיפה סדרה שכבה נוספת של אותנטיות.

בנוסף לסיפור העלילה המרתק שלו ולדמויות המשכנעות, Ridley Road משמשת גם תזכורת מתוזמנת לסכנות הפשיזם ולחשיבות העמידה נגד שנאה וחוסר סובלנות. היא בוחנת את ההקבלות בין עליית מפלגת האחדות הלאומית בשנות השישים לבין התחייה של תנועות הימין הקיצוני בחברה העכשווית.

דרך רידלי היא סדרה מרתקת ומעוררת מחשבה המשלבת דרמה היסטורית עם נרטיב מרתק. הוא שופך אור על פרק חשוב בהיסטוריה הבריטית תוך מתן מסר רב עוצמה על הכוח המתמשך של ההתנגדות והסולידריות. סדרה זו היא חובה לצפות למי שמעוניין לחקור את המורכבות של זהות, פוליטיקה וצדק חברתי.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

דרך רידלי / Ridley Road לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 6.8

  שנת פרסום: 2021

  זמן ממוצע לפרק: 3 שעות 49 דקות