הסדרה: דיאטלנד / Dietland לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.3/5

תקציר ותיאור הסדרה

דיאטלנד היא סדרת טלוויזיה מעוררת מחשבה ומעוררת מחשבה ואפלה שהוקרנה לראשונה בשנת 2018. הוצגה בעיר ניו יורק המודרנית, הסדרה בוחנת נושאים של דימוי גוף, פמיניזם וציפיות חברתיות דרך עיני הדמויות המורכבות והמגוונות שלה.

במרכז הסדרה נמצאת Plum Kettle, אישה בגודל פלוס שעובדת ככותבת רפאים למגזין אופנה פופולרי. שזיף נאבק עם משקלה ודימוי גופה, כל הזמן מרגיש נשפט ושוליים על ידי החברה. היא חולמת לעבור ניתוח לירידה במשקל כדי להפוך לאדם "הדק" שהיא מאמינה שהיא צריכה להיות כדי להתקבל ולהצליח.

עם זאת, חייו של פלום מקבלים תפנית בלתי צפויה כאשר היא מסתבכת בארגון פמיניסטי מסתורי בשם "ג'ניפר". ג'ניפר היא קבוצה של נשים משמרות הנחושות לאתגר ולפרק את המערכות המדכאות שמנציחות את הסקסיזם והאי -הגיון. באמצעות האינטראקציות שלה עם ג'ניפר והמנהיג האניגמטי שלה ורנה בפטיסט, שזיף מתחילה להטיל ספק באמונותיה שלה ואת הנורמות החברתיות שעיצבו את חייה.

ככל שהסדרה מתקדמת, דיטלנד מתעמקת בבטן האפלה של תעשיות היופי והאופנה, וחושפת את הנוהגים המזיקים והסטנדרטים הלא מציאותיים שהם מקדמים. הסדרה מדגישה את ההשפעות המזיקות של תרבות הדיאטה ואת הלחץ להתאים לסוג גוף מסוים, תוך חגיגת חיוביות גוף וקבלה עצמית.

דיאטלנד בוחנת גם סיפורי סיפורים ודמויות שונות המצטלבות שמאירות עוד יותר את הנושאים של הסדרה. מג'וליה הכריזמטית והאניגמטית, המנהלת מגזין פמיניסטי, ועד הבלש הבעייתי דומיניק, שמסתבך בעולמו של פלום, כל דמות מביאה נקודת מבט ייחודית משלהם לסיפור.

באמצעות כתיבתו החכמה והפרשנות החברתית החדה, דיאטהנד מאתגרת את הקהל לחקור את הסטטוס קוו ולהתמודד עם ההטיות והדעות הקדומות המוטבעות עמוקות הקיימות בחברה. הסדרה מתמודדת עם סוגיות חשובות כמו הטרדה מינית, תרבות אונס ואובייקטיביות של נשים, ובמקביל מספקת רגעים של ריחוף והומור.

דיאטלנד היא סדרה מדהימה חזותית המשתמשת בצבעים תוססים ובוויזואליות מסוגננות כדי לשפר את סיפור הסיפורים שלה. הסינמטוגרפיה ועיצוב ההפקה יוצרים עולם בולט חזותי המשקף את הניגודיות המוחלטת בין תעשיית האופנה המבריקה לבין המציאות הגרועה של חיי היומיום.

בסך הכל, דיאטלנד היא סדרה משכנעת ומעוררת מחשבה המתגוננת בציפיות ומציעה נקודת מבט רעננה על סוגיות עכשוויות. עם ההופעות החזקות שלה, סיפור סיפורים מרתק ופרשנויות חברתיות עוצמתיות, דיטלנד היא צופה חובה לכל מי שמעוניין לחקור את המורכבות של דימוי הגוף, הפמיניזם והמאבק בציפיות החברתיות.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

דיאטלנד / Dietland לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 6.7

  שנת פרסום: 2018