הסדרה: דומיניון / Dominion לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.7/5

תקציר ותיאור הסדרה

דומיניון היא סדרת טלוויזיה מרגשת ושובה לב ששודרה משנת 2014 עד 2015. נקבע בעולם פוסט-אפוקליפטי, המופע לוקח את הצופים בנסיעת רכבת הרים של גורמים, מתח ואלמנטים על טבעיים.

הסדרה נקבעת בשנת 25 A.E. (לאחר הכחדה), שם האנושות נאבקת לשרוד לאחר מלחמה אפית בין מלאכים לבני אדם. המלאך גבריאל הוביל צבא של מלאכים נמוכים יותר לנהל מלחמה נגד האנושות, מבקש להשמיד אותם ולהשתלט על כדור הארץ. שאר בני האדם בנו ערים מועשרות כדי להגן על עצמם מפני איומים מלאכיים אלה.

במרכז הסיפור נמצא חייל צעיר בשם אלכס לנון, שמגלה שהוא הנבחר, מושיע האנושות. עם קעקוע מסתורי על גופו, הוא בעל כוח ייחודי שיכול להטות את הכף לטובת בני אדם או מלאכים. כאשר אלכס יוצא למסעו, עליו לנווט בעולם מסוכן מלא בתככים פוליטיים, כוחות על טבעיים ווונדטות אישיות.

לאורך הסדרה, דומיניון בוחנת נושאים של כוח, אמונה, גאולה ומורכבות של טוב לעומת רע. הדמויות הן רב ממדיות, לכל אחת מהן המוטיבציות והמאבקים שלהן. אלכס, אותו מגלם כריסטופר איגן, הוא גיבור סרב העומס על משקל גורלו. המסע שלו הוא לא רק אחד מהקרבות הגופניים אלא גם של גילוי עצמי וקבלה.

המופע מתעמק גם בדינמיקה בין מלאכים עצמם. המלאך מיכאל, אותו מגלם טום חכמה, נקרע בין נאמנותו לאלוהים לבין אהדתו כלפי האנושות. מערכת היחסים המורכבת שלו עם גבריאל, בגילומה של קרל בוקס, מוסיפה שכבה נוספת של מתח וקונפליקט לסדרה. המלאכים בדומיניון אינם מוצגים כיצורים אתריים של אור אלא כיצורים פגומים ועמומים מוסריים, מה שהופך את מעשיהם ובחירותיהם למסקרנים יותר.

מדהים ויזואלי ועם ערכי ייצור גבוהים, דומיניון יוצר עולם ענק חזותי. הנופים הפוסט-אפוקליפטיים, פאר התחום המלאכי, והערכה המפורטת עיצובים כולם תורמים לאסתטיקה הכוללת של הסדרה. רצפי הפעולה הם אינטנסיביים וכוריאוגרפיים היטב, ומחזיקים את הצופים על קצה מושביהם.

דומיניון היא סדרה שתפנה לחובבי דרמות על טבעיות, מסגרות פוסט-אפוקליפטיות וקרבות אפיים. הוא משלב אלמנטים של פנטזיה, מדע בדיוני ודרמה ליצירת סיפור ייחודי ומשכנע. עם ההופעות החזקות שלה, סיפור סיפורים מורכב ונושאים מעוררי מחשבה, דומיניון היא סדרה שתשאיר את הצופים רוצים יותר.

לסיכום, דומיניון היא סדרה חובה המציעה נטייה חדשה על הז'אנר הפוסט-אפוקליפטי. עם הנחת היסוד המסקרנת, הדמויות המפותחות וערכי ההפקה הגבוהים שלה, זו מופע שתשבית ויבדר קהלים מההתחלה ועד הסוף.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

דומיניון / Dominion לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 6.7

  שנת פרסום: 2014–2015

  זמן ממוצע לפרק: 1 שעות 30 דקות