הסדרה: גרים / Grimm לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.9/5

תקציר ותיאור הסדרה

גרים היא סדרת טלוויזיה דרמה על טבעית שובה לב ששודרה משנת 2011 עד 2017. מוגדרת בפורטלנד המודרנית, המופע עוקב אחר חייו של ניק בורקהרדט, בלש רצח שמגלה שהוא צאצא משורה ארוכה של ציידים המכונה גרימס. גרים אלה מוטלים להגן על האנושות מפני יצורים מיתיים מסוכנים, המכונה ווסן, שחיים ביניהם.

הסדרה מתחילה בכך שחייו של ניק מקבלים תפנית בלתי צפויה כשהוא מתחיל לראות אנשים הופכים ליצורים אימתניים. מבולבל ומסוקרן, הוא פונה לדודתו החכמה והאקסצנטרית מארי לקבלת תשובות. היא חושפת את המורשת האמיתית שלו ואת האחריות שמגיעה איתה. כגרים, ניק מחזיק ביכולת לראות את הצורה האמיתית של ווסן ולהילחם נגדם. עם הידע החדש שלו, ניק יוצא למסע להגנה על חיים תמימים מפני האיומים העל -טבעיים האורבים בצללים.

לאורך הסדרה ניק נתקל במגוון רחב של ווסן, לכל אחד מהם יכולות ומאפיינים ייחודיים משלהם. מאנשי זאב למכשפות, מטרולים לדרקונים, עולם הגרים מלא ביצורים מיתיים שיש להם את שורשיהם בפולקלור ובאגדות. כאשר ניק מתעמק בתפקידו כגרים, הוא לומד על ההיסטוריה והתרבות של יצורים אלה, ויוצר לעתים קרובות בריתות בלתי צפויות ועומד בפני אויבים מסוכנים לאורך הדרך.

גרים לא רק בוחן את האלמנטים העל -טבעיים בעולמו, אלא גם מתעמק בחייהם האישיים של דמויותיה. מערכות היחסים של ניק עם בן זוגו האנק, חברתו ג'ולייט, וחברו הנאמן מונרו, ווסן רפורמי, הם מרכזיים בסדרה. כאשר ניק מתמודד עם זהותו הכפולה כבלש וכגרים, חייו האישיים שזורים זה בזה במשימתו המסוכנת והסודית.

המופע משלב במיומנות אלמנטים של פנטזיה, פשע ודרמה, ויוצר חווית צפייה ייחודית ומרתקת. כל פרק מביא מקרה חדש לניק לפתור, לרוב מעורב פשעים הקשורים לווסן, תוך שהוא מקדם גם את הנרטיב הכללי של הסדרה. בניית העולם והמיתולוגיה המורכבת של גרים שומרים על הצופים מעורבים, כשהם מפחסים את סודות העולם ווסן לצד הדמויות.

גרים זוכה לשבחים על צוות ההרכב החזק שלו, בהובלתו של דייוויד ג'ונטולי בתור ניק בורקהרדט. הכימיה בין השחקנים מביאה עומק ואותנטיות למערכות היחסים המוצגות על המסך. הסדרה מתהדרת גם באפקטים חזותיים מרשימים, מה שמביא את יצורי ווסן לחיים בצורה מצמררת ומציאותית.

בסך הכל, גרים היא סדרה משכנעת וממכרת שמשלבת בצורה חלקה אלמנטים על טבעיים עם פתרון פשע וסיפורי סיפורים מונעי אופי. עם המיתולוגיה העשירה, הדמויות הבלתי נשכחות וקווי העלילה המרתקים, גרים הוא צופה חובה עבור מעריצי דרמות על טבעיות וז'אנרים פנטזיה.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

גרים / Grimm לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.9

  שנת פרסום: 2011–2017

  זמן ממוצע לפרק: 45 דקות