הסדרה: גרזן קטן / Small Axe לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

AX Small AX היא סדרת טלוויזיה עוצמתית ומעוררת מחשבה, המובילה את הצופים למסע במאבקים וניצחונות הקהילה המערבית ההודית בלונדון מסוף שנות השישים ועד תחילת שנות השמונים. בבימויו של הקולנוען המוערך סטיב מקווין, סדרת האנתולוגיה הזו מורכבת מחמישה סרטים עצמאיים, שכל אחד מהם בוחן היבט שונה של החוויה הבריטית השחורה.

הוגן על רקע מתח גזעי ואפליה מערכתית, AX Small מתעמק בחייהם של אנשים רגילים שמוצאים את עצמם במרכז הנסיבות החריגות. מהמאבק למען צדק גזעי ועד לרדיפה אחר חופש אישי, כל סרט בסדרה מציע נרטיב ייחודי ומשכנע ששופך אור על סיפורי החוסן והתנגדות שלא ניתן לספר.

הסרט הראשון, "מנגרוב", מספר את סיפורו האמיתי של המנגרוב תשע, קבוצת פעילים שעמדו נגד הטרדה וגזענות של המשטרה בנוטינג היל. משפטם הפך לתיק ציון דרך במאבק נגד אי צדק גזעי בבריטניה. באמצעות הופעות עוצמתיות וסיפורי סיפורים אחיזים, הסרט לוכד את רוח ההתרסה והאחדות שהניעו את מאבק הקהילה השחורה לשוויון.

בסרט "Lovers Rock", הסדרה נוקטת בגישה אינטימית יותר, ומתמקדת בלילה בודד במסיבת בית בשנות השמונים. על רקע של מוזיקת ​​רגאיי ומהלכי ריקוד תוססים, הסרט בוחן את השמחה והשחרור שנמצאו במפגשים קהילתיים אלה, תוך שהוא מדגיש גם את האתגרים העומדים בפני נשים שחורות בחברה שלעתים קרובות מתעלמים מקולם.

"אדום, לבן וכחול" מתעמק בסיפורו האמיתי של לירוי לוגן, מדען משפטי צעיר שמחליט להצטרף לכוח המשטרה במאמץ להילחם בגזענות מבפנים. כשהוא עומד בפני עוינות ודעות קדומות מצד עמיתיו, הנחישות של לוגן לעשות את ההבדל מועברת למבחן. סרט זה בוחן את המורכבות של זהות, נאמנות והמאבק להשגה משתנה מתוך מערכת פגומה.

"אלכס ווייטל" מספר את סיפורו של הסופר והפעיל המפורסם, שנולד להורים ג'מייקנים וגדל בבית ילדים. הסרט בוחן את מסע הגילוי העצמי של Wheatle ואת הופעתו בסופו של דבר כקול בולט בסצנה הספרותית הבריטית השחורה. זה מאיר אור על חשיבות המורשת התרבותית ועל כוח הסיפור בעיצוב זהותו של האדם.

הסרט האחרון, "חינוך", מתרכז סביב ילד צעיר בשם קינגסלי, שמוצב בטעות בבית ספר ל"תת -נורמלי חינוכי ". הסרט מוגדר בתחילת שנות השבעים, הסרט חושף את הכישלונות המערכתיים של מערכת החינוך הבריטית ואת ההשפעה ההרסנית שיש לו על דורות של ילדים שחורים. באמצעות סיפורו של קינגסלי, הסרט מעלה שאלות חשובות לגבי גזענות מוסדית וחשיבות השכלה מכילה ושוויונית.

AX Small AX היא סדרה פורצת דרך המציגה את החוסן, הכוח והרוח של הקהילה המערבית ההודית בלונדון. עם סיפור הסיפורים המשכנע שלה, הופעות יוצאת דופן ונושאים עוצמתיים, סדרת האנתולוגיה הזו משמשת תזכורת מתוזמנת למאבק המתמשך לצדק גזעי ולחשיבות האחדות לנוכח מצוקות.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

גרזן קטן / Small Axe לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.9

  שנת פרסום: 2020

  זמן ממוצע לפרק: 1 שעות

עוד סדרות שיכולות לעניין אותך...