הסדרה: ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל / Jonestown: Terror in the Jungle לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.8/5

תקציר ותיאור הסדרה

ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל הוא מיני סדרת טלוויזיה טלוויזיה מצמררת ומצמררת שמתעמק באירועים המחרידים סביב הטבח הידוע לשמצה של ג'ונסטאון משנת 1978. דוקודרמה זו לוקחת את הצופים למסע אחורה כדי לחקור את עלייתם ונפילתו של מקדש העמים, בהובלת הדמות הכריזמטית והאניגמטית, ג'ים ג'ונס.

נקבע על רקע שנות השבעים, זמן של אי שקט חברתי ופוליטי, ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל מצייר תמונה חיה של הפיתוי והעוצמה שג'ונס החזיק על חסידיו. באמצעות שילוב של צילומי ארכיון, ראיונות עם ניצולים והפעלה מחדש דרמטית, הסדרה מספקת תיאור מקיף ומטבל של האירועים המובילים לטרגדיה.

הסדרה מתחילה בהצגת הצופים לג'ים ג'ונס, מטיף שהוכרז על עצמו שהקים את מקדש העמים באינדיאנפוליס. ג'ונס צבר במהירות את המסר שלו על צדק חברתי ושוויון, ומשך אליו אנשים מכל תחומי החיים. ככל שהתנועה גדלה, כך גם ההשפעה של ג'ונס, ובסופו של דבר הובילה להקמתו של ג'ונסטאון, יישוב מרוחק בגיאנה.

עם זאת, מאחורי חזית הקהילה האוטופית, נפרשה מציאות אפלה ומרושעת. ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל מגלה את המניפולציה והשליטה שג'ונס הפעיל על חסידיו, תוך שימוש בטקטיקות פסיכולוגיות ופחד כדי לשמור על כוחו. הסדרה בוחנת את הירידה ההדרגתית לטירוף, מכיוון שג'ונס הפך להיות פרנואידי יותר ויותר ואובססיבי לשמירה על השליטה.

כאשר הסלימו המתחים בקהילה, חבר הקונגרס ליאו ראיין יצא למשימה למציאת עובדות לג'ונסטאון, מלווה על ידי קבוצת עיתונאים ובני משפחה מודאגים של חברי פולחן. הסדרה מתעדת את ביקורם הגורלי בהתנחלות, מה שהוביל בסופו של דבר לטבח שהדהים את העולם.

ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל מתעמק בעקבות הטרגדיה, ובוחן את ההשפעה שהייתה לה על הניצולים ועל משפחותיהם של אלה שנספו. באמצעות ראיונות עם ניצולים, בני משפחה ומומחים, הסדרה בוחנת את הצלקות הפסיכולוגיות והרגשיות לאורך זמן שהשאירו אירועי אותו יום גורלי.

עם תשומת הלב הקפדנית לפרטים ולסיפורי סיפורים עוצמתיים, ג'ונסטאון: הטרור בג'ונגל מציע חקירה מעוררת מחשבה ורדפה של אחד הפרקים האפלים ביותר בהיסטוריה האמריקאית. הסדרה משמשת כסיפור זהירות, ומזכירה לצופים את הסכנות של אמונה עיוורת ומניפולציה של מנהיגים כריזמטיים.

באמצעות השילוב שלו בין צילומי ארכיון, ראיונות והפעלות מחודשות דרמטיות, ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל מחיה את האירועים שהתגלו בג'ונגלים המרוחקים של גיאנה. הדוקודרמה המרתקת והמצמררת הזו היא צפייה חובה עבור אלה המחפשים הבנה מעמיקה יותר של הטבח בג'ונסטאון והשפעתו המתמשכת על החברה.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

ג'ונסטאון: טרור בג'ונגל / Jonestown: Terror in the Jungle לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 8

  שנת פרסום: 2018