הסדרה: גברת אמריקה / Mrs. America לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.8/5

תקציר ותיאור הסדרה

גברת אמריקה היא סדרת מיני טלוויזיה שובה לב המחזירה את הצופים בשנות השבעים, ומתעמקת בעידן הסוער של תנועת השחרור של הנשים בארצות הברית. הסדרה, שהוקמה על רקע תיקון שוויון זכויות (ERA), בוחנת את הקרב העז בין התנועה הפמיניסטית לאופוזיציה השמרנית בהובלת פיליס שלפלי.

הסדרה עוקבת אחר סיפורו האמיתי המדהים של פיליס שלפלי, שגילם בצורה מבריקה על ידי קייט בלאנשט, פעיל שמרני ואסטרטג פוליטי שמוביל תנועה נגד העידן. שלפלי, אישה כריזמטית ונחושה, מפעילה עקרות בית ומסורתיות ברחבי המדינה כדי להילחם נגד התיקון המוצע, שלדעתתה מאיים על קדושת המבנה המשפחתי המסורתי.

עם התפתחות הסדרה, הצופים מתוודעים לקבוצה מגוונת של נשים שמילאו תפקידים מרכזיים בתנועה הפמיניסטית. גלוריה שטיינם, אותה מגלמת רוז ביירן, היא פמיניסטית ועיתונאית בולטת שהופכת לאחד הפנים של קמפיין ה- ERA. המחויבות הבלתי מעורערת של שטיינם לשוויון מגדרי ותפקידה המשפיע בעיצוב התנועה הופכים אותה לכוח שיש לחשב איתו.

דמות מפתח נוספת בסדרה היא בטי פרידן, המוצגת על ידי טרייסי אולמן. פרידן הוא מחבר הספר פורץ הדרך "המיסטיקה הנשית" וחבר מייסד בארגון הלאומי לנשים (עכשיו). הנחישות העזה והסנגור שלה לזכויות נשים הופכים אותה לדמות מרכזית במאבק למען שוויון.

באמצעות סיפורי סיפורים משכנעים והופעות עוצמתיות, גברת אמריקה בוחנת את הדינמיקה המורכבת בתנועת השחרור של הנשים. הסדרה מציגה את הסכסוכים והחלוקות הפנימיות בקרב פמיניסטיות, ומדגישה את הגישות והאידיאולוגיות השונות שעיצבו את התנועה. זה גם מתעמק בחייהם האישיים של נשים אלה, שופך אור על הקורבנות והאתגרים שעומדים בפנים במרדף אחר שוויון.

גברת אמריקה היא לא רק דרמה היסטורית; זהו חקירה מעוררת מחשבה של המאבק המתמשך לשוויון מגדרי. זה מעלה שאלות חשובות לגבי ההתקדמות שנעשתה והאתגרים שעדיין נמשכים במאבק למען זכויות הנשים. הסדרה משמשת תזכורת לכוח הפעולה הקולקטיבית ולחשיבות המשך המאבק על שוויון בכל תחומי החברה.

עם צוות השחקנים הכוכב, סיפור הסיפורים המשכנע והנושא המתוזמן שלה, גברת אמריקה היא סדרה חובה לצפות לכל מי שמתעניין בהיסטוריה של נשים, פמיניזם, והקרב המתמשך על שוויון מגדרי. זה שופך אור על רגע מרכזי בהיסטוריה האמריקאית ומספק תיאור ניואנס של הנשים שעיצבו אותו. גברת אמריקה היא עדות לכוח קולות הנשים ותזכורת לכך שהמאבק למען שוויון רחוק מלהסתיים.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

גברת אמריקה / Mrs. America לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.9

  שנת פרסום: 2020

  זמן ממוצע לפרק: 7 שעות 38 דקות