הסדרה: בעלי היכולות / The Gifted לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.8/5

תקציר ותיאור הסדרה

המחוננים היא סדרת טלוויזיה מרגשת ועמוסת פעולה שהעלה לראשונה בשנת 2017 והסתיימה בשנת 2019. מוגדרת בעולם בו מוטנטים מנדנדים ומחששים על ידי החברה, המופע בוחן את חייהם של קבוצה של מוטנטים צעירים שחייבים לנווט את יוצא הדופן שלהם יכולות תוך התמודדות עם רדיפות וסכנה.

הסדרה מוגדרת ביקום מקביל בו אקס-מן ואחוות המוטנטים נעדרים. בעולם זה הקימה הממשלה את סוכנות הבקרה המוטנטית (MCA) לפקח על מוטציות ובקרה. הסיפור עוקב אחר משפחת סטארקר, שחייה מתהפכים כאשר הם מגלים ששני ילדיהם המתבגרים, לורן ואנדי, הם בעלי כוחות מוטנטים.

ריד סטטרקר, עורך דין מחוז שבילה את הקריירה שלו בהעמדה לדין, מוצא את עצמו נקרע בין תפקידו לאהבתו לילדיו. בהבנה שה- MCA לא יהסס לתפוס ולעצור את ילדיהם, ריד ואשתו, קייטלין, מקבלים את ההחלטה הקשה לצאת למנוסה עם משפחתם. בחיפושם אחר הבטיחות הם מצטרפים לרשת תת -קרקעית של מוטציות המכונה המחתרת המוטנטית.

בהובלת המוטציה הכריזמטית והחזקה מרקוס דיאז, הידוע גם בשם Eclipse, המחתרת המוטנטית מוקדשת להגנה ולסייע לפליטים מוטנטים. לצד מרקוס, הקבוצה כוללת את קלריס פונג, טלפורטר עם עבר מוטרד, ג'ון פרודסטאר, מוטציה אינדיאנית אמריקאית עם חוזק וזריזות משופרים, לורנה דיין, מוטציה עם היכולת לתפעל שדות מגנטיים ורבים אחרים.

ככל שמשפחת סטטרקר מעורבת יותר במחתרת המוטנטית, הם מגלים את ההיקף האמיתי של הדיכוי של הממשלה והסכנות שעומדות בפני המוטנטים. הם נתקלים באיומים שונים, כולל Sentinel Services, סוכנות ממשלתית המוטלת על ציד מוטציות, והמעגל הפנימי, קבוצה סודית וחזקה של מוטציות המבקשות לבסס עליונות מוטציה.

לאורך הסדרה, הדמויות מתמודדות עם דילמות אישיות ומוסריות כשהן מתמודדות עם זהותן, כוחותיהן ותוצאות מעשיהן. המחוננים בוחנים נושאים של אפליה, קשרים משפחתיים ומאבק לקבלה בעולם החושש ודוחה מוטנטים.

עם קו העלילה המשכנע, הדמויות המורכבות ורצפי האקשן האינטנסיביים, המחוננים שובבים את הקהל ושומרים עליהם על קצה מושביהם. הסדרה מתעמקת בחייהם של מוטנטים שנאלצים להתעמת עם פחדיהם, להילחם למען זכויותיהם ובסופו של דבר לאמץ את מתנותיהם. זה מציג את החוסן והעוצמה של אנשים אלה כאשר הם מנווטים בעולם עוין ושואפים ליצור עתיד טוב יותר לעצמם ולסוגם.

המחונן הוא חובה לצפות עבור מעריצי הזכיינית של אקס-מן וכל מי שנהנה מסיפורי סיפורים מעוררי מחשבה בשילוב פעולה עם פעולת גיבורי על מרתקים.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

בעלי היכולות / The Gifted לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.3

  שנת פרסום: 2017–2019

  זמן ממוצע לפרק: 43 דקות