הסדרה: בארקסקינס / Barkskins לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.4/5

תקציר ותיאור הסדרה

ברקסקינס היא סדרת דרמה היסטורית שובה לב המסיבה את הצופים למסע במדבר הבלתי מאולף של צרפת החדשה במאה ה -17. המופע, שנקבע בשנת 1693, בוחן את חייהם של קבוצה מגוונת של אנשים שהובאו על ידי המציאות הקשה של הגבול.

הסדרה מתעמקת בחייהם של "הברקססקינס", מונח המשמש לתיאור משרתים מוטבעים שהוטלו עליהם להפשיט את הקליפה מעצים כדי לפנות מקום למאמצי הקולוניזציה של הצרפתים. אנשים אלה מגיעים מרקע שונה ומוצאים עצמם מחויבים לנסיבותיהם, עובדים יחד כדי לשרוד בסביבה קשה ובלתי סלחנית.

בלב ברקססקינס נמצא סיפורם של שני צרפתים צעירים, רנה סל וצ'רלס דואקט, שנשלחים לצרפת החדשה כדי לעבוד בתור ברקסקינס. רנה הוא איש עצים מיומן עם קשר עמוק לארץ, ואילו צ'ארלס הוא אדם ערמומי ושאפתני שרואה את ההזדמנויות שנמצאות בסחר בפרווה. כאשר הם מנווטים את האתגרים של חייהם החדשים, דרכיהם נפרדות ומובילות אותם בדרכים שונות שיעצבו את גורלותיהם.

הסדרה גם מציגה בפנינו הרכב עשיר של דמויות, שלכל אחת מהן מאבקים ורצונות משלהם. אנו פוגשים את מתילדה, אישה מיקמאק היוצרת קשר עם רנה והופכת לגשר בין המתנחלים האירופיים לבין ילידי הארץ. יש גם דלפין, צרפתית צעירה שמוצאת את עצמה נקלעת למשולש אהבה שבודקת את נאמנותה וחוסן.

ברקסקינס לא רק בוחן את הסיפורים האישיים של דמויותיה, אלא גם מתעמק בנושאים הגדולים יותר של הקולוניזציה, את הרס העולם הטבעי והתנגשות התרבויות. הסדרה אינה נרתעת מתאר את מציאות החיים האכזרית במדבר, ומציגה את האלימות והתלאות העומדות בפני המתנחלים וגם את הילידים.

עם הסינמטוגרפיה המהממת שלה ותשומת לב מדוקדקת לפרטים הקטנים, ברקססקינס מעביר את הצופים לעידן עבר, ומשקיע אותם ביופיים ובאכזריות של שממת הצרפת החדשה. הסדרה לוכדת את תמצית תקופת הזמן, החל מיערות השופעים ועד התלבושות המעוצבות באופן מסובך, ויוצרת חוויה מדהימה ואותנטית חזותית.

ברקסקינס היא סדרה מעוררת מחשבה ומרתקת המשלבת היסטוריה, דרמה והרפתקאות ליצירת נרטיב משכנע. היא בוחנת את המורכבות של הטבע האנושי ואת השפעת הקולוניזציה הן על הארץ והן על תושביה. דרך הדמויות המגוונות והמוותרות שלה, הסדרה מציעה תיאור ניואנס של האתגרים וניצחונות החיים בגבול.

Barkskins מסקרן ושובה לב, הוא צופה חובה לחובבי ההיסטוריה ומעריצי סיפורי הסיפורים המופלאים. זה מאיר אור על תקופה פחות ידועה של היסטוריה ומביא לחיים את המאבקים והניצחונות של אלה שגילפו דרך במדבר.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

בארקסקינס / Barkskins לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.2

  שנת פרסום: 2020

  זמן ממוצע לפרק: 50 דקות