הסדרה: אל סיד / El Cid לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.7/5

תקציר ותיאור הסדרה

El CID היא סדרת דרמה היסטורית מרתקת שלוקחת את הצופים למסע שובה לב בחייו והרפתקאותיו של הגיבור הספרדי האגדי, רודריגו דיאז דה ויבר, המכונה גם El CID. סדרת הטלוויזיה הזו משתרעת משנת 2020 עד 2021, ומביאה לחיים את סיפורו המדהים של אדם שהפך לסמל של כבוד, נאמנות וגבורה בספרד מימי הביניים.

אל CID, שנקבע במאה ה -11, מתעמק בתקופה הסוערת של ההיסטוריה הספרדית המכונה "RecoNquista". עידן זה סומן במאבק בין הממלכות הנוצריות בצפון לשליטים המוריים בדרום חצי האי האיברי. על רקע זה, רודריגו דיאז דה ויבר מתגלה כדמות מרכזית, מגלמת את המורכבות והסתירות של זמנו.

הסדרה מתחילה ברודריגו כאציל צעיר, המשמש כוואסל נאמן למלך פרדיננד הראשון של קסטיליה. עם זאת, כאשר המלך נפטר וממלכתו מחולקים בין יורשיו, רודריגו מוצא את עצמו נתפס ברשת של תככים פוליטיים ומאבקי כוח. כשהוא מנווט בנוף הבוגדני הזה, עליו להתמודד גם עם אתגרים אישיים, כולל אהבתו לג'ימנה, האישה שתיהיה אשתו.

אל סיד בוחן את הסכסוכים הפנימיים שעומדים בפני רודריגו כשהוא מנסה לאזן את נאמנותו למלךו ורצונו להגן על עמו. כשהוא עולה בשורות הצבא, רודריגו נודע בכישוריו יוצאי הדופן כלוחם ומנהיג. הניצחונות הצבאיים שלו נגד הבורים מרוויחים אותו בכבוד וההערצה של בני בריתו, כמו גם את הפחד והטינה של אויביו.

הסדרה מציגה את הקרבות והמצורים האפיים שעיצבו את מהלך הרקונקוויסטה, ומדגישים את הברק האסטרטגי של רודריגו ואת מחויבותו הבלתי מעורערת למטרתו. אבל זה גם מתעמק בקורבנות האישיים ובגובה המלחמה הרגשית, כאשר רודריגו מתמודד עם השלכות מעשיו והעומס הכבד של המנהיגות.

אל סיד הוא לא רק סיפור של מלחמה וכיבוש; זה גם סיפור של אהבה, משפחה וכבוד. הסדרה בוחנת את מערכות היחסים המורכבות בין רודריגו, ג'ימנה וילדיהם, כאשר הם מנווטים את האתגרים של שמירה על משפחה בתקופה של סכסוך מתמיד. זה גם מתעמק בדילמות המוסריות שעומדות בפני רודריגו, כשהוא מתעמת עם מציאות המלחמה הקשה והבחירות שעליו לבצע כדי להגן על יקיריו.

עם הוויזואליות המהממות שלה, סיפור סיפורים משכנע והופעות מהממים, El CID הוא סדרה חובה לצפות לחובבי ההיסטוריה ומעריצי דרמות אפי. הוא מציע תיאור רענן וניואנס של אחת הדמויות האיקוניות ביותר בספרד, ושופך אור על האיש שמאחורי האגדה. באמצעות חקירתו לחייו ומורשתו של רודריגו דיאז דה ויבר, הסדרה מספקת הצצה מרתקת לתקופה מרכזית בהיסטוריה הספרדית וההשפעה המתמשכת של גיבור אמיתי.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

אל סיד / El Cid לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 6.8

  שנת פרסום: 2020–2021

  זמן ממוצע לפרק: 1 שעות 10 דקות