הסדרה: איוואן האיום / The Devil Next Door לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.9/5

תקציר ותיאור הסדרה

השטן הסמוך הוא סדרת מיני טלוויזיה מרתקת שמתעמקת בסיפור האמיתי המזעזע של אדם רגיל לכאורה שמואשם בהיותו עבריין מלחמה נאצי ידוע לשמצה. שנקבע בשנת 2019, סדרה זו לוקחת את הצופים למסע בעשורים של חקירה, קרבות משפטיים ומסע אחר צדק.

הסיפור נסוב סביב ג'ון דמג'נג'וק, אוקראינה-אמריקאית בדימוס המתגוררת בקליבלנד, אוהיו. חייו של דמג'נג'וק מקבלים תפנית בלתי צפויה כאשר הוא נעצר על ידי ממשלת ארצות הברית ומואשם בכך שהוא איוון הנורא, שומר סדיסטי במחנה ההשמדה טרבלינקה במלחמת העולם השנייה. ככל שהראיות מתנשאות נגדו, משפחתו של דמג'נג'וק וחבריו נשארים בחוסר אמון, נאבקים ליישב את האיש שהם מכירים עם הפשעים הנוראים שהוא מואשם בביצוע.

השטן הסמוך בוחן את ההליכים המשפטיים המורכבים שנפרשים כ- Demjanjuk מוסדר לישראל כדי לעמוד לדין. הסדרה מתעמקת במורכבות של החוק הבינלאומי, האתגרים העומדים בפני ההגנה וגם התביעה, והמחיר הרגשי שהמשפט לוקח על כל המעורבים. באמצעות ראיונות עם אנשים מרכזיים, כולל עורכי דין, עיתונאים וניצולים, הסדרה מספקת מבט מקיף על המקרה מנקודות מבט מרובות.

עם התקדמות המשפט, הצופים נלקחים אחורה בזמן לזוועות השואה. השטן הסמוך משלב צילומי ארכיון חזקים ועדויות ניצולים להובלת קהלים לימים האפלים ביותר של ההיסטוריה האנושית. הסדרה בוחנת את הדילמות המוסריות שעומדות בפני מי ששרדו את השואה, כשהם מתמודדים עם האפשרות להתמודד עם מייסורם בבית המשפט.

לאורך כל הסדרה, הקהל נותר ללא הרף מטיל ספק באשמתו או בתמימותו של דמג'נג'וק. השטן הסמוך מציג במיומנות ראיות משני הצדדים, ומותיר את הצופים להקים מסקנות משלהם. הסדרה בוחנת גם את השפעת המשפט על משפחתו של דמג'אנג'וק, שנקרעים בין תמיכה באדם יקירם לבין העומדים בפני האפשרות שהוא אכן עשוי להיות עבריין מלחמה.

השטן הסמוך הוא סדרה מעוררת מחשבה וטענת רגשית, שמעלה שאלות חשובות לגבי צדק, זיכרון ואופי הרוע. על ידי התעמקות במורכבות של מקרה זה בעל פרופיל גבוה, הסדרה שופכת אור על ההשפעה המתמשכת של השואה ועל המרדף המתמשך של הצדק עבור קורבנותיה.

עם סיפורי הסיפורים המשכנעים, הדימויים העוצמתיים והנושאים המעוררים מחשבה, השטן הסמוך הוא סדרה חובה לצפייה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה, פשע אמיתי והיכולת האנושית לטוב ורע כאחד.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

איוואן האיום / The Devil Next Door לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.5

  שנת פרסום: 2019

  זמן ממוצע לפרק: 3 שעות 49 דקות

עוד סדרות שיכולות לעניין אותך...