הסדרה: אווטאר: האגדה של קורה / Avatar: The Legend Of Korra לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

האגדה של קוררה היא סדרת טלוויזיה מונפשת ששודרה משנת 2012 עד 2014. נקבע באותו יקום בדיוני כמו קודמו, אווטאר: The Airbender האחרון, הסדרה מתרחשת 70 שנה לאחר אירועי המופע המקורי. אגדת הקוררה, שנוצרה על ידי מייקל דנטה דימרטינו ובריאן קוניצקו, עוקבת אחר מסע האווטאר החדש, קוררה, כשהיא מנווטת בעולם מלא באי שקט פוליטי, סערה רוחנית ועליית תנועה אנטי-מכופפת מסוכנת.

הסדרה מתחילה במטרופולין הסואן של העיר הרפובליקה, כור היתוך של תרבויות שונות ותחומי כיפוף. קוררה, צעירה מפורשת ואימפולסיבית משבט המים הדרומיים, נבחרה כאווטאר החדש לאחר פטירתו של אנג. בניגוד לאנג, שנאלץ ללמוד את האלמנטים בסדר ספציפי, קוררה כבר מחזיקה ביכולת לכופף מים, אדמה ואש. עם זאת, היא נאבקת עם כיפוף אוויר, אלמנט מכריע להשגת איזון רוחני.

כאשר קוררה יוצאת למסעה שלה לכיפוף אוויר, היא עומדת בפני אתגרים ויריבים רבים. אמון, המנהיג האניגמטי של השוויונים, מבקש להיפטר מהעולם של הכיפוף וליצור שוויון בקרב כל האנשים. על קוררה להתעמת עם אמון ועוקביו, והכל תוך כדי התמודדות עם זהותה שלה כאווטאר והאחריות שמגיעה איתה.

לאורך הסדרה, קוררה נתקלת בקאסט מגוון של דמויות המסייעות לה במסע שלה. טנזין, בנו של אנג ומנגל אוויר מאסטר, הופך למנטור ומדריך של קוררה, ועוזר לה לנווט בהיבטים הרוחניים והפילוסופיים של להיות האווטאר. בולין, מכבש כדור הארץ וחבר בצוות הכפיפות של Fire Perers, מספק הקלה קומית ונאמנות בלתי מעורערת לקוררה. מאקו, אחיו הגדול של בולין ואש אש מיומן, הופך לעניין האהבה של קוררה, ומוסיף אלמנט רומנטי לסדרה.

אגדת קוררה בוחנת נושאים של זהות, שינוי ומורכבות הכוח. כאשר קוררה עומדת בפני איומים חיצוניים, היא גם מתמודדת עם חוסר הביטחון והספקות שלה. הסדרה מתעמקת בתוצאות האימפריאליזם, השחיתות הפוליטית וההתנגשות בין מסורת להתקדמות. זה גם מדגיש את החשיבות של עבודת צוות, חברות וכוח שמקורו בחיבוק העצמי האמיתי של האדם.

האגדה של קוררה מדהימה ומהדהדת מבחינה ויזואלית ומהדהדת רגשית, שובה את הצופים עם סיפורה המסובכת והדמויות המורכבות שלה. הסדרה דוחפת את גבולות הטלוויזיה המונפשת, ומתמודדת עם נושאים בוגרים תוך כדי פונה לקהל רחב. עם הפרשנות החברתית הבנושית העשירה, העלילה המשכנעת ומעוררת מחשבה, אגדת קוררה עומדת כממשיכה ראויה לאווטאר: The Airbender האחרון, וממצק את מקומו כסדרת אנימציה אהובה ומשפיעה.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

אווטאר: האגדה של קורה / Avatar: The Legend Of Korra לצפייה ישירה

פרטי הסדרה