הסדרה: אבודה באוסטן / Lost in Austen לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.7/5

תקציר ותיאור הסדרה

אבודים באוסטין היא סדרת מיני טלוויזיה שובה לב שמסיבה את הצופים למסע גחמני לאורך זמן ובספרות. סדרה זו, שיצאה בשנת 2008, משלבת אלמנטים של רומנטיקה, קומדיה ופנטזיה כדי ליצור סיפור עלילה ייחודי ומבדר.

הסדרה עוקבת אחר חיי אמנדה פרייס, אישה מודרנית שמוצאת את עצמה מועברת באופן בלתי מוסבר לעולם הגאווה והדעות הקדומות של ג'יין אוסטין. אמנדה, מעריצת אוסטין קשה, תמיד פינטזה על החיים בעידן הריג'נסי וחווה את הרומנטיקה והאלגנטיות של אותה תקופה. עם זאת, כאשר היא למעשה נכנסת לעולמם של אליזבת בנט ומר דארסי, היא מבינה מהר מאוד שהחיים בעולמה של אוסטן אינם אידיליים כמו שדמיינה.

כאשר אמנדה מנווטת את דרכה במנהגים החברתיים המורכבים והציפיות החברתיות הקפדניות של המאה ה -19, היא מוצאת את עצמה מסתבכת בחייהן של הדמויות שהעריצה מרחוק. מהניסיון למנוע את עזיבתו של מר בינגלי מנדדרפילד ועד לנסות לתקן את היחסים המתוחים בין אליזבת למר דארסי, נוכחותה של אמנדה בסיפור הקלאסי הזה יוצרת סדרה של השלכות בלתי צפויות ולעתים מצחיקות.

אבודים באוסטן משלבת במיומנות את העלילה המוכרת של גאווה ודעות קדומות עם הומור ורגישויות מודרניות. נקודת המבט המודרנית של אמנדה והידע על הסיפור המקורי מובילים לעתים קרובות לאי הבנות וקלות קומיות. ניסיונותיה לתמרן את אירועי הרומן על מנת להבטיח את הסוף המאושר שלה משלה מביאים טוויסט טרי ועכשווי לסיפור אוסטין האהוב.

הסדרה לא רק בוחנת את מערכות היחסים הרומנטיות בין הדמויות אלא גם מתעמקת בסוגיות החברתיות והדינמיקה המגדרית של התקופה. נוכחותה של אמנדה מאתגרת את התפקידים המסורתיים של נשים בעולמה של אוסטן, והיא חייבת לנווט בתוצאות מעשיה תוך ניסיון לשמור על שלמות הסיפור המקורי.

אבודים באוסטין מצולמים להפליא, עם תלבושות תקופות מדהימות ומסגרות ציוריות המובילות את הצופים אחורה בזמן. תשומת הלב לפרטים הקטנים בשחזור עידן רג'נסי מוסיפה לאותנטיות של הסדרה, טבילה את הצופים בעולם הגאווה והדעות הקדומות.

בסופו של דבר, אבודים באוסטין היא סדרה מענגת וקסומה הפונה הן לחובבי אוסטן והן ליצירותיה החדשות. עם התערובת החכמה שלה של רומנטיקה, קומדיה ופנטזיה, היא מציעה לקחת קלאסיקה אהובה ומבדרת. בין אם אתה חובב ג'יין אוסטין או פשוט ליהנות מדרמה תקופתית מעוצבת, אבודים באוסטין בטוחים לשבוי ולהקים את הקהל בכל הגילאים.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

אבודה באוסטן / Lost in Austen לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.4

  שנת פרסום: 2008

  זמן ממוצע לפרק: 3 שעות