הסדרה: אבא אמריקאי / American Dad לצפייה ישירה

דירוג הגולשים
4.6/5

תקציר ותיאור הסדרה

אבא אמריקאי! הוא סיטקום אנימציה ארוכת טווח שהוקרן לראשונה בשנת 2005. נוצר על ידי סת 'מקפרלן, המוח מאחורי מופעי אנימציה מצליחים אחרים כמו איש משפחה, אבא אמריקאי! הפך להיות מצרך אהוב של הטלוויזיה האמריקאית.

הסדרה סובבת סביב משפחת סמית ', משק בית מוזר ולא מתפקד המתגורר בעיירה הבדיונית מפלי לנגלי, וירג'יניה. במרכז המשפחה נמצא סטן סמית ', סוכן CIA שמרני ופטריוטי נחרץ שלעתים קרובות לוקח את תפקידו קצת יותר מדי ברצינות. אופיו הקנאי של סטן מוביל אותו לעתים קרובות למצבים אבסורדיים ומצחיקים, ומספקים שפע של מספוא קומיקס לתוכנית.

אשתו של סטן, פרנצ'ין, היא בן המשפחה ברמה יותר ברמה. היא מאזנת את עוצמתו של סטן עם התנהגותה הרגועה, אך אינה חסרת אקסצנטריות שלה. פרנסין היא אשה ואמא אוהבת ותומכת, אבל יש לה גם צד פרוע שיוצא מדי פעם.

לזוג שני ילדים, היילי וסטיב. היילי היא הבת הליברלית והמרדנית שלעתים קרובות מתנגשת עם אביה השמרני. היא נלהבת מהצדק החברתי והגורמים הסביבתיים, המאתגרת לעתים קרובות את אמונותיו של סטן. סטיב, לעומת זאת, הוא נער מסורבל וחנון מבחינה חברתית שמאייד את אביו. לעתים קרובות הוא מוצא את עצמו במצבים מביכים ומנסה נואשות להשתלב עם בני גילו.

הוסיפו לכאוס של משק הבית של סמית הם שני חברים נוספים. הראשון הוא רוג'ר, חייזר שהציל את חייו של סטן לפני שנים וכעת הוא חי עם המשפחה. רוג'ר הוא דמות ראוותנית ובלתי צפויה שלעתים קרובות מתחפש בפרסומות שונות. התעלולים המקוממים שלו והשנינות המהירה שלו מספקים כמה מהרגעים הזכורים ביותר של התוכנית.

החבר האחרון במשק הבית הוא קלאוס, דג זהב עם מוחו של מגשר סקי אולימפי מזרח גרמני. לאחר ניסוי CIA השתבש, מוחו של קלאוס הועבר לגוף של דג זהב, והותיר אותו לכודים בצורתו המים. למרות מגבלותיו, קלאוס מנסה לעתים קרובות לטעון את הדומיננטיות שלו ולהזריק את עצמו לענייני המשפחה.

אבא אמריקאי! ידוע בזכות ההומור החריף והסאטירי שלו, ולעתים קרובות מכוון לסוגיות פוליטיות וחברתיות. המופע משתמש בפורמט המונפש שלה כדי לדחוף גבולות ולהעביר פרשנות נושכת על התרבות האמריקאית. אמנם זה חולק כמה קווי דמיון עם ההצגות האחרות של מקפרלן, אבא אמריקאי! גילף זהות ייחודית משלה ובסיס מעריצים ייעודי.

במהלך השנים אבא אמריקאי! זכה לשבחים ביקורתיים ובמקום נאמן. היא קיבלה מספר מועמדויות לפרסים וזכתה לשבחים על הכתיבה החכמה והדמויות הבלתי נשכחות שלה. עם תערובת ההומור, הסאטירה והלב, אבא אמריקאי! ממשיך לבדר קהלים ונשאר מתקן אהוב של ז'אנר הסיטקום המונפש.

לצפייה ובחירת עונות ופרקי הסדרה לצפייה ישירה

מעוניינים לצפות בסדרה? המשיכו בלחיצה על הכפתור כדי לטעון את עמוד העונות והפרקים לצפייה ישירה ובחינם – ללא צורך ברישום לאתר:

אבא אמריקאי / American Dad לצפייה ישירה

פרטי הסדרה

  דירוג IMDB מעודכן: 7.4

  שנת פרסום: 2005

  זמן ממוצע לפרק: 22 דקות